نرم افزار و اپلیکیشن

روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی، بهترین راه‌کارهایی که وجود دارد!

Rate this post

روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی یکی از سوالات مهم تمام کاربران دستگاه‌های اندرویدی است. چرا که حفظ حریم خصوصی برای همه ما بسیار مهم بوده و دلمان می‌خواهد تحت هر شرایطی، این حریم خصوصی حفظ شود. گاهی اوقات ممکن است یادمان برود و قفل صفحه کلید را فعال نکرده باشیم.

پیشنهاد می کنیم که در این خواندنی تا پایان با  مجله  تکنولوژی و علم و دانش  نیوان تک همراه باشید.

شاید هم قفل را خودمان باز کرده باشیم و گوشی و یا تبلت‌مان دست فردی دیگر باشد، در چنین شرایطی، اگر مهم‌ترین تصاویرمان را مخفی کنیم، دیگر نگران هیچ چیزی نخواهیم بود. گاهی اوقات هم ممکن است دلمان بخواهد عکس‌هایی که به تازگی گرفتیم را به دوستانمان نشان بدهیم.

متاسفانه مشکلی که در تمام سیستم‌عامل‌های گوشی‌های هوشمند وجود دارد این است که عکس‌های گرفته شده همگی داخل گالری ذخیره می‌شوند. یا بهتر است بگوییم که همه عکس‌هایمان داخل گالری موجود هستند. شاید اگر روزی هر کدام از عکس‌ها به صورت تفکیک شده داخل گالری ذخیره شوند، دیگر کسی به دنبال روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی نباشد.

 

اما در حال حاضر چنین چیزی در گالری وجود نداشته و باید به نوعی عکس‌های شخصی خودمان را پنهان کنیم تا بتوانیم بدون کوچک‌ترین نگرانی از گوشی هوشمندمان استفاده کنیم.

روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی


چه نیازی به روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی وجود دارد؟

در واقع همیشه هم نمی‌توان نیمه خالی لیوان را نگاه کرد. یعنی نمی‌توانیم چنین تصور کنیم که تمام افراد بسیار کنجکاو بوده و قصد سرک کشیدن به اطلاعات خصوصی‌مان را دارند و به همین دلیل هم باید سریعا به دنبال روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی هوشمندمان باشیم!

خیر، چرا که گاهی اوقات ممکن است حتی خودمان بخواهیم برخی عکس‌های موجود در گوشی‌مان را به سایر دوستان و یا آشنایانمان نشان دهیم، اما به خاطر وجود برخی تصاویر داخل گوشی هوشمندمان، قادر به انجام دادن این کار نباشیم. در بسیاری از موارد هم ممکن است هنگام انجام این کار استرس زیادی داشته باشیم.

فرض کنید می‌خواهید برخی از تصاویر مورد نظرتان را به صمیمی‌ترین دوستتان نشان بدهید. اما داخل گالری گوشی‌تان عکس‌های شخصی دارید که دلتان نمی‌خواهد کسی آن‌ها را بببیند. در نتیجه، یا از این کار، یعنی نشان دادن عکس‌های مورد نظرتان، صرفه جویی خواهید کرد و یا هنگام نشان‌ دادنشان استرس زیادی خواهید داشت.

 

چرا که مدام به این موضوع فکر خواهید کرد که مبادا یکی از عکس‌های شخصی، نمایش داده شود. به همین دلیل اکثر ما، همیشه به دنبال بهترین روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی اندرویدی‌مان می‌گردیم تا بتوانیم چنین مشکلی را رفع کنیم.

روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی


آیا مخفی کردن عکس امکان‌پذیر است؟

در واقع هیچ چیزی نیست که در سیستم‌عامل‌های پیشرفته امروزی غیرممکن باشد. شاید در گذشته، چنین چیزی در گوشی‌های قدیمی امکان‌پذیر نبود، اما سیستم‌َعامل اندروید به قدری ساختار قوی دارد که برایمان راه‌های مختلف به عنوان روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی فراهم کرده است.

همچنین بخوانید:  چطور به پیام های واتساپ شکل بدهیم

این موضوع به خاطر بهبود یافتن سیستم‌عامل‌ها و اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند است. چرا که تمام مشکلات و دغدغه‌ی کاربران با دقت بررسی شده و همیشه در نسخه‌های بعدی گوشی‌ها و به‌روزرسانی‌های جدید سیستم‌عامل‌ها رفع می‌گردد.

در نتیجه، چنین می‌توان گفت که بحث مخفی کردن عکس هم در گوشی‌های هوشمند کاملا امکان‌پذیر است. یعنی می‌توان به راحتی، با استفاده از روش‌های مختلف و متنوع تصاویر دلخواه را مخفی کرد. در چنین شرایطی، هر موقع که قصد داشتید برخی عکس‌های مورد نظرتان را به دوستان و آشنایانتان نشان بدهید، بدون استرس و نگرانی این کار را انجام خواهید داد.

 

چرا که به روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی اندرویدی تمام تصاویر مورد نظرتان به راحتی مخفی می‌شود. سپس هر زمان که خودتان خواستید، می‌توانید آن‌ها را به صورت مجدد آشکار کنید.

روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی


در صورت مخفی کردن عکس، تصاویرمان از دست می‌رود؟

بسیاری از افراد چنین فکر می‌کنند که ممکن است با استفاده از روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی هوشمند، تمام تصاویرشان پاک شود. از آن‌جایی که بسیاری از تصاویر گوشی برایمان ارزشمند است، چنین نگرانی می‌تواند کاملا طبیعی باشد.

اما باید در نظر داشته باشید که مخفی کردن عکس‌ها به معنای حذف شدنشان نیست. البته ما هم می‌دانیم که شما از چنین مطلبی مطلع هستید. فقط در بسیاری از موارد شاید تصور کنید که برخی روش‌ها ممکن است به اطلاعاتتان آسیب رسانده و موجب‌ پاک شدنشان شود.

راهکارهایی که ما قرار است در اینجا برایتان معرفی کنیم، همگی امن بوده و هیچ کدام منجر به پاک شدن عکس‌هایتان نخواهند شد. در صورتی که حتی به صورت اتفاقی هر کدام از تصاویرتان پاک شد، می‌توانید آن‌ها را با ساده‌ترین روش‌ها بازیابی کنید.

 

اما زمانی که شما از روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی هوشمندتان استفاده می‌کنید،‌ تصاویر در حافظه گوشی‌تان باقی مانده و فقط پنهان می‌شوند. در نتیجه، هیچ جای نگرانی بابت پاک شدن اطلاعاتتان وجود نخواهد داشت. چرا که در صورت نیاز، قادر خواهید بود تمام عکس‌هایتان را از حالت مخفی درآورده و آن‌ها را مجددا مشاهده کنید.

روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی


قفل کردن به جای پاک کردن!

گاهی اوقات می‌توان به جای استفاده از روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی، از راهکارهای ساده دیگری هم استفاده کرد. برخی از روش‌ها بسیار ساده بوده و دردسر کمتری هم برایتان دارد. یکی از این روش‌ها قرار دادن قفل امنیتی روی گالری است. یعنی این که حتی با باز شدن قفل صفحه نمایشگرتان هم، قفل گالری فعال باشد.

بدین معنا که اگر کسی بخواهد بدون اجازه شما وارد گالری شود، هرگز قادر به انجام دادن این کار نباشد. چرا که بسیاری از اوقات پیش می‌آید که بخواهید قفل گوشی را باز کرده و تلفن همراهتان را دست شخصی بدهید که اعتماد کاملی هم به او ندارید. در چنین شرایطی، اگر گالری‌تان قفل باشد، خیالتان کاملا راحت‌تر خواهد بود.

گاهی اوقات ممکن است افراد بسیار کنجکاو بخواهند بدون اجازه شما وارد گالری‌تان بشوند. در چنین شرایطی، به راحتی می‌توانند تمام تصاویر و اطلاعات شخصی‌تان را مشاهده کنند. اما زمانی که گالری‌تان قفل باشد، دیگر هرگز این اتفاق نمی‌افتد و می‌توانید به جای استفاده از روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی، به طور کلی آن را قفل کنید.

 

شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن Vaulty Hide Pictures & Videos این کار را به راحتی انجام بدهید. برای دانلود کردن اپلیکیشن فقط کافی است که نام آن را در Google Play گوشی‌تان سرچ کنید تا به راحتی آن را دانلود کرده و از امکاناتش بهره‌‌مند شوید.

همچنین بخوانید:  شورت کات های کروم که باید بشناسید

روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی


استفاده از اپلیکیشن ES File Explorer

نحوه مخفی کردن عکسها در گالری گوشی های اندرویدی با استفاده از اپلیکیشن ES File Explorer بسیار آسان است. چرا که با چند کلیک ساده و در کمترین زمان ممکن می‌توانید این کار را انجام بدهید. فقط کافی است که این اپلیکیشن را از Google Play دانلود کرده و آن را نصب کنید.

این اپلیکیشن بهترین ابزار مدیریت فایل است که می‌توانید توسط آن، نه تنها تصاویر، بلکه تمام فایل‌های مدنظرتان را مخفی کنید. در واقع این نه تنها یک روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی است، بلکه می‌تواند تمام فایل‌هایتان را هم پنهان کند.

همان‌طور که می‌دانید گالری تمام عکس‌ها موجود در گوشی‌مان را در معرض نمایش قرار می‌دهد. یعنی فرقی ندارد که تصاویرتان در کدام پوشه باشد، تمام آن‌ها در گالری‌تان دیده خواهند شد. اما این اپلیکیشن کاری می‌کند که هر کدام از پوشه‌هایی که مدنظرتان است، سریعا مخفی شود.

 

برای این که می‌توانید پوشه موردنظرتان را انتخاب کنید، و یا تصاویرتان را انتخاب کرده و از دستور Cut و Paste در یک پوشه استفاده کنید. سپس روی + کلیک کرده و بعد از گزینه‌های New و Folder را به ترتیب انتخاب کنید. حالا فقط کافی است که نام پوشه جدید ایجاد شده را .nomedia بگذارید. این کار باعث می‌شود تا همان پوشه به طور کلی، در گالری‌تان نمایش داده نشود.

روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی


نام‌گذاری متفاوت به عنوان روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی

با استفاده از اپلیکیشن ES File Explorer می‌توانید به روش‌های مختلف تصاویرتان را پنهان کنید. روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی توسط این اپلیکیشن بسیار آسان است. چرا که می‌توانید فقط با تغییر نام‌گذاری پوشه‌ای که تصاویرتان داخل آن است، آن‌ها را مخفی کنید.

برای مثال، تصویر کنید که در پوشه واتس‌اپ خود، تصاویر متعددی دارید که در گالری نمایش داده می‌شوند. حالا شما قصد دارید که این پوشه را به طور کلی مخفی کنید. برای این کار فقط کافی است که نام پوشه را به .hidden data تغییر بدهید تا از گالری‌تان به راحتی مخفی شود. این ساده‌ترین روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی اندرویدی‌تان به شمار می‌آید که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.

شما می‌توانید برای این کار از طریق + و سپس انتخاب Folder یک پوشه جدید باز کرده و تمام تصاویر را در آنجا انتقال بدهید و همین نام را برایش انتخاب کنید. یعنی می‌توانید دقیقا از دو روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی اندرویدی‌تان استفاده کنید.

 

روش اول

تغییر نام پوشه و روش دوم، ایجاد یک پوشه جدید با نام .hidden data و انتقال تمام تصاویری که قرار است همگی مخفی شوند. با استفاده از هر دو روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی هوشمندتان می‌توانید به راحتی تمامی تصاویرتان را در گالری پنهان کنید.

روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی


روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی توسط تنظیمات گوشی

روش دوم

یکی دیگر از راهکارها و روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی اندرویدی، امکانات خود سیستم‌عامل‌‌ها است. چرا که بیشتر سیستم‌عامل‌ها قابلیت انجام فرایند بسیار زیادی را دارند. در بالا هم به این موضوع اشاره کردیم که سیستم‌عامل اندروید قدرت بسیار زیادی داشته و می‌توان تنظیمات خیره‌کننده‌ای را در آن به وجود آورد.

یکی از این قابلیت‌ها مخفی کردن تصاویر و یا فایل‌های مختلفی است که قصد دارید از آن‌ها به خوبی مراقبت کنید. با استفاده از این روش، کسی غیر از خودتان به تصاویر و یا فایل‌های مد نظرتان دسترسی نخواهد داشت.

همچنین بخوانید:  چرا هرگز نباید نام کاربری اینستاگرام تان را عوض کنید؟

نکته قابل توجه در این باره، بحث تفاوت بین گوشی‌ها است. چرا که ممکن است روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی سامسونگ نسبتا متفاوت‌تر از گوشی‌های ال‌جی باشد. به همین دلیل ما در این جا به دو روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی سامسونگ و ال‌جی خواهیم پرداخت، تا بتوانید آن‌ها را در تلفن‌ همراه هوشمند خود اعمال کنید.

 

اگر یکی دیگر از برندهای گوشی‌های هوشمند نظیر شیائومی و یا هواوی داشته باشید، تنظیمات آن فرق چندان زیادی نخواهد کرد و می‌توانید از روش‌های مشابهی که برایتان توضیح خواهیم داد، استفاده کنید.

روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی


روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی سامسونگ

سامسونگ یکی از معروف‌ترین برندهای تولیدکننده گوشی‌های هوشمند است که سهم بزرگی از لحاظ فروش محصولات، را در بازار دارد. آخرین نسخه‌ی پرچم‌دار آن، یعنی S22 بسیاری از طرفدارانش را غافلگیر کرده است. با استفاده از امکاناتی که تمام گوشی‌های سامسونگ دارند، می‌توان به راحتی روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی را پیاده‌سازی کرد.

اجرای این روش، کار بسیار سختی نبوده و می‌توانید آن را در گوشی سامسونگ خودتان انجام دهید. پس از آن، خودتان هم مشاهده خواهید کرد که مخفی کردن تصاویر در گالری گوشی‌‌تان، چقدر کار آسانی است.

برای این کار، راحت‌ترین روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی، از طریق خود گالری است. یعنی فقط کافی است وارد خود گالری‌تان بشوید و در گوشه سمت راست بالا سه نقطه را انتخاب بکنید. بسته به ورژن سیستم‌عامل‌تان گزینه‌ها ممکن است متفاوت باشد.

 

برای مثال، ممکن است Move to Private را مشاهده کنید که با انتخاب کردن آن، تمام عکس‌هایتان به انتخاب خودتان مخفی خواهند شد. اگر ورژن سیستم‌عامل اندرویدتان 12 باشد، با کلیک کردن روی سه نقطه، گزینه Hide or unhide albums را خواهید دید. این گزینه‌ هم دقیقا همین کار را انجام داده و عکس‌هایتان را مخفی خواهد کرد.

روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی


روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی در گوشی ال‌جی

در این روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی هم دقیقا به شکلی که در بالا توضیح دادیم عمل خواهیم کرد. یعنی با استفاده از تنظیمات سیستم‌عامل خود گوشی می‌توانید تصاویر موجود در گالری‌تان را پنهان کنید. اما روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی ال‌جی کاملا متفاوت‌تر از سیستم سامسونگ است.

چرا که در آن شما باید ابتدا وارد Setting، Fingerprints and Security و سپس Content Lock شود. پس از آن، باید یک رمز جدید برای فایل‌هایی که قرار است مخفی کنید انتخاب کرده و از طریق Menu، More و سپس Lock تصاویرتان را پنهان کنید.


کلام آخر

همان‌طور که در این مقاله خواندید، روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی کار بسیار سختی نبوده و با روش‌های مختلف کاملا امکان‌پذیر خواهد بود. اما این که دقیقا کدام روش را بخواهید انتخاب کنید، دقیقا بسته به نوع گوشی، سیستم‌عامل آن و تصمیم خودتان خواهد داشت.

برای مثال، اگر گوشی سامسونگ با سیستم‌عامل اندروید 12 داشته باشید، روش فوق می‌تواند آسان‌ترین راه مخفی کردن تصاویر گالری‌تان باشد. در هر حال، قادر خواهید بود با آموزشی‌هایی که در این مطلب برایتان ارائه دادیم، به راحتی عکس‌هایتان را در گالری مخفی کنید.

بهترین روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی اندروید از نگاه نیوان تک؟

شما می‌توانید از یک برنامه فایل منیجر و یا یک برنامه مخفی کننده استفاده کنید. عکس هایی که در این پوشه منتقل می‌کنید، دیگر در گالری نمایش داده نخواهند شد. بصورت کلی در سیستم عامل اندروید پوشه‌هایی که نام آنها با نقطه شروع می‌شود توسط مدیا اسکنر، اسکن نخواهند شد.

روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی اندروید به چند صورت انجام می شود؟

استفاده از اپلیکیشن ES File Explorer، توسط تنظیمات گوشی

آیا روش مخفی کردن عکس در گالری برای هر گوشی اندرویدی متفاوت است؟

نکته قابل توجه در این باره، بحث تفاوت بین گوشی‌ها است. چرا که ممکن است روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی سامسونگ نسبتا متفاوت‌تر از گوشی‌های ال‌جی باشد.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه نیوان تک و مجله نیوان تک مراجعه کنید.

منبع : meghdadit.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا