خودرو

چگونه به حداکثر شعاع حرکتی در یک خودروی الکتریکی برسیم؟

Rate this post

شعاع حرکتی جزو مهم‌ترین نگرانی خریداران خودروی الکتریکی است اما بی‌ام‌و با عرضه هر محصول جدید تلاش می‌کند این نگرانی را کمتر و کمتر کند. حتی خودروی iX این شرکت که یک شاسی‌بلند بزرگ و سنگین هست نیز می‌تواند شعاع حرکتی حدود ۶۰۰ کیلومتری داشته باشد. برای نزدیک شدن به این رقم و حتی عبور از آن باید برخی کارها را انجام دهید.

پیشنهاد می کنیم که در این خواندنی تا پایان با  مجله  تکنولوژی و علم و دانش  نیوان تک همراه باشید.

 

همه‌چیز پیش از رانندگی و تعیین مقصد در سیستم ناوبری شروع می‌شود. انجام این کار باعث بهینه شدن مسیر شما خواهد شد و خودروی الکتریکی حداقل میزان انرژی را مصرف خواهد کرد. البته تعیین مقصد به این معنی است که شما می‌توانید جایگاه‌های شارژ مسیر خود را نیز ببینید. نرم‌افزار این سیستم از هوشمندی کافی برای تخمین زمان شارژ نیز برخوردار است و بنابراین شما می‌توانید درک بهتری از زمان رسیدن به مقصد داشته باشید. دیگر مزیت وارد کردن مقصد در ناوبری این است که بی‌ام‌و iX به‌صورت خودکار باتری را آماده بکار خواهد کرد. این کار با بهینه‌سازی دمای باتری برای سریع‌ترین زمان‌های شارژ انجام می‌شود. روشن کردن حالت سواری کارا نیز باعث به حداکثر رسیدن شعاع حرکتی با انرژی موجود خواهد شد و در حالت B هم رانندگی با یک نیوان تک میسر می‌شود.

 

به گزارش نیوان تک و به نقل از بی‌ام‌و بلاگ، برای داشتن حداکثر شعاع حرکتی بهتر است راننده سیستم تهویه را از قبل روشن کرد و کابین از دمای ایده آل پیش از حرکت برخوردار باشد. این کار بجای استفاده از انرژی باتری از برق خانه تأمین می‌شود. مقاومت باد نیز دشمن برد خودروی الکتریکی محسوب می‌شود و به همین خاطر است که بی‌ام‌و توصیه می‌کند اگر نیازی به باربند ندارید آن را باز کنید. حذف وسایل اضافی و غیرضروری از صندوق باعث کاهش وزن خودرو خواهد شد و این به معنی افزایش شعاع حرکتی خواهد بود. شما همچنین باید مطمئن شوید فشار باد لاستیک‌ها در شرایط بهینه‌ای قرار دارد. البته این سه نکته برای خودروهای درون‌سوز نیز قابل‌اعمال خواهد بود. در نهایت باید گفت مجله ادموندز توانسته در آزمایشی قابل‌توجه ۱۰۰ کیلومتر بیشتر از شعاع حرکتی اعلامی EPA برای بی‌ام‌و iX xDrive50 رانندگی کند که رقم بالایی است. این به معنی بهبود ۱۹.۷ درصدی شعاع حرکتی خودرو نسبت به رقم رسمی خواهد بود.

منبع : www.pedal.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا