نرم افزار و اپلیکیشن

چگونه در تلگرام تبلیغ کنیم؟‌ تمام نکات ریز و درشت تبلیغات تلگرامی

Rate this post

روش تبلیغ در تلگرام یکی از جذاب‌ترین موضوعاتی است که در سال‌های اخیر مخاطبان زیادی پیدا کرده است. با این که تلگرام در کشورمان مشکلات زیادی را تجربه کرده، اما هرگز از محبوبیت آن میان کاربرها کم نشده است. امروزه عده زیادی از مردم در کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی حضور دارند.

پیشنهاد می کنیم که در این خواندنی تا پایان با  مجله  تکنولوژی و علم و دانش  نیوان تک همراه باشید.

همین موضوع، بهترین بستر را برای تبلیغات مفید فراهم کرده است. کانال‌های تلگرامی زیادی با مخاطبان و عضوهای بالا، کار تبلیغات عالی را برای کاربران انجام می‌دهند. اگر شما هم می‌خواهید در این باره اطلاعات بیشتری کسب نمایید، پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

روش تبلیغ در تلگرام

تبلیغات مفید و موثر و پیشرفت در کسب و کار

قبل از این که بخواهیم راجع به روش تبلیغ در تلگرام بدانیم، خالی از لطف نیست اشاره‌ای به تبلیغات موثر کنیم. در واقع تبلیغات موثر و مفید یکی از مهم‌ترین موارد در هر کسب و کاری به شمار می‌آید. این موضوع به قدری مهم بوده که حتی تمام دانشگاه‌های معتبر دنیا در مورد شیوه‌های درست تبلیغات و بازاریابی، تاکید بسیار زیادی می‌کنند.

در واقع بسته به نوع کسب و کار یا معرفی محصول، می‌توان از روش‌های متعددی برای تبلیغات استفاده کرد. برای مثال، ممکن است یک رستوران کنار جاده‌ای، با تبلیغات بیلبورد بتواند نتیجه خوبی بگیرد و یک لباس‌فروشی از طریق تبلیغات در فضای مجازی. اما فضای مجازی به قدری قدرتمند است که هر نوع تبلیغاتی در آن می‌تواند بسیار مفید و موثر واقع شود.

 

امروزه پلتفرم‌های بسیار قدرتمندی نظیر اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب و… وجود دارند که می‌توان از طریق تبلیغات در این بسترها، به نتایج عالی رسید. صرف هزینه برای تبلیغات مفید، به نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. چرا که شما از طریق این تبلیغات، نه تنها همان هزینه‌ای اولیه‌تان را برداشت خواهید کرد، بلکه سودهای زیادی هم نصیبتان خواهد شد.

از آنجایی که آمار بازدیدکنندگان در این پلتفرم‌ها بسیار زیاد است، تبلیغات در این بسترها هم می‌تواند سود زیادی داشته باشد. اگر گوشی خودتان را هم بررسی کنید، متوجه وجود یکی از این سه اپلیکیشن در آن خواهید شد. پس می‌توانیم روش تبلیغ در تلگرام را یاد گرفته و از آن سودهای عالی کسب کنیم.

روش تبلیغ در تلگرام

آیا موضوع مناسبی برای کانال‌تان انتخاب کرده‌اید؟

اگر به دنبال روش تبلیغ در تلگرام هستید، باید بدانید که قبل از هر چیزی، موضوع کانالتان حرف اول و آخر را خواهد زد. شما هر چقدر که هزینه گزافی هم بابت تبلیغات تلگرام پرداخت کنید اما اگر کانالتان موضوع مناسبی نداشته باشد، باز هم به نتیجه دلخواهتان نخواهید رسید.

پس ابتدا سعی کنید، حوزه فعالیتتان را مشخص کرده و برای کانالتان موضوع مناسبی انتخاب کنید. برای مثال، اگر یک فروشگاه محصولات هوشمند نظیر تلفن همراه و… دارید، باید حتما در زمینه تکنولوژی فعالیت کنید. یعنی سعی کنید داخل کانالتان حتما محتواهای مربوط به تکنولوژی را تولید کنید. یعنی نباید محتواهای غیر از این حوزه را در کانالتان داشته باشید.

 

متاسفانه برخی افراد، علاوه بر موضوع اصلی کانالشان، مطالب دیگر را هم نشر می‌دهند که در نهایت نمی‌توانند نتایج مناسبی بگیرند. اگر به دنبال روش تبلیغ در تلگرام به صورت اصولی هستید، باید در ابتدا یک کانال باکیفیت داشته باشید.

منظور ما کیفیت تولید محتوا است که باید در سطح کاملا قابل قبولی قرار داشته باشد. توجه داشته باشید که مخاطبان بسیار باهوش و حساس هستند. در صورت مشاهده پست‌ها و مطالب غیر مرتبط با موضوعتان، سریعا کانالتان را ترک خواهند کرد. همین موضوع باعث خواهد شد تا تعداد عضوهای کانالتان با افت شدیدی مواجه شود.

روش تبلیغ در تلگرام

روش تبلیغ در تلگرام

در بالا راجع به انتخاب موضوع مناسب در روش تبلیغ تلگرام صحبت کردیم. یعنی تاکید کردیم که قبل از شروع تبلیغات، حتما موضوع مناسبی برای کانالتان انتخاب کنید. اما همین موضوع کانال می‌تواند در موارد دیگر هم برایتان نقش مهمی ایفا کند. منظور ما از گفتن این مطلب چیست؟‌

انتخاب کانال‌های مناسب

این که شما باید بگردید دقیقا کانال‌های پر مخاطبی را برای تبلیغاتتان انتخاب کنید که هم‌راستا با موضوع فعالیت شما باشند. یعنی اگر موضوع کانالتان تکنولوژی است، هرگز نباید در کانال‌های گردشگری، موفقیت یا آشپزی تبلیغات کنید. چنین کانال‌هایی مخاطبان خاص خودشان را دارند که ممکن است هیچ علاقه‌ای به موضوع کانال شما نداشته باشند.

 

بهترین روش تبلیغ در تلگرام انتخاب یک کانال مناسب است. هر موضوعی که بخواهید در آن فعالیت کنید، بدون شک کانال‌های مناسب با آن را هم پیدا خواهید کرد. برای مثال، اگر قرار باشد کار فروش بلیط هواپیما را انجام دهید، بهترین گزینه برای تبلیغات شما، استفاده از کانال‌های گردشگری خواهد بود. استفاده از کانال‌های گردشگری می‌تواند برایتان بهترین روش تبلیغ در تلگرام باشد.

در نتیجه،‌ بحث موضوع فعالیت‌تان از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. یعنی هم برای فعالیت خودتان و هم برای تبلیغاتتان می‌تواند موثر و مفید واقع شود. پس سعی کنید همیشه موضوع کاملا مناسب با فعالیت‌تان را برای کانال خودتان و همچنین تبلیغات در کانال‌ّهای دیگر پیدا کنید.

روش تبلیغ در تلگرام

محتواهای جذاب تولید کنید

این که بخواهیم فقط به دنبال مناسب‌ترین روش تبلیغ در تلگرام باشیم اما هرگز روی کانال خودمان تمرکز نکنیم، نتیجه خوبی برایمان نخواهد داشت. قبل از این که بخواهید بدانید باید چگونه در تلگرام تبلیغ کنیم، بهتر است ابتدا راجع به نوع فعالیتمان اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

بدون شک، امروزه محتوا قدرت و حرف اول را در کل جهان می‌زند. شاید تعجب کنید اگر بدانید یوتیوب از طریق تولید محتوای فعالانش درآمد میلیارد دلاری دارد. این درآمد بالا برای خود شرکت و تمام کاربرانش، فقط به واسطه تولید بهترین محتواها بصری هستند.

 

دانستن مناسب‌ترین روش تبلیغ در تلگرام بسیار عالی است. اما به شرط این که خودتان یک کانال کاملا فعال، عالی و بی‌نقصی داشته باشید. شما باید به عنوان کسی که قرار است در این زمینه فعالیت کند، محتواهای عالی و باکیفیتی تولید کنید.

بسیاری از افراد محتواهای دیگران را کپی کرده و با این کار فقط شان کانالشان را زیر سوال می‌برند و آن را بی‌اعتبار می‌کنند. در صورتی که خودتان می‌توانید با استفاده از خلاقیت‌تان و یا نیروهای ماهر، اقدام به تولید بهترین محتواهای باکیفیت برای کانالتان کنید. در این شرایط، تبلیغات هم می‌تواند برایتان نتیجه بهترین داشته باشد.

روش تبلیغ در تلگرام

از تصاویر و ویدئوهای جذاب استفاده کنید

در بالا راجع به تولید محتوای متنی باکیفیت صحبت کردیم. یعنی توضیح دادیم که این موضوع حتی مهم‌تر از اطلاع کسب کردن در مورد روش تبلیغ در تلگرام است. اما منظور از محتوا فقط نمونه متنی نیست. تمام کاربرانی که به کانال شما مراجعه می‌کنند، علاوه بر متون باکیفیت و بدون ایراد، به دنبال تصاویر و ویدئوهای جذاب‌تری هستند.

اگر برای کانالتان و محتواهایی که در آن تولید می‌کنید، هیچ تصویر و یا ویدئوی جذابی خلق نکنید، شانس کمتری برای بالا رفتن اعضای کانالتان خواهید داشت. به خاطر این که کاربران و بازدیدکنندگانتان، سریعا خسته شده و کانال شما را ترک خواهند کرد.

 

اگر کانال‌های پرمخاطب و موفق را با دقت بررسی کنید، متوجه تصاویر و ویدئوهای بسیار جذابشان خواهید شد. این افراد معمولا محتواهای بسیار باکیفیتی دارند. یعنی هم تصاویر و ویدئوهایشان بسیار جذاب است و هم از متون عالی و بی‌نقصی برای محتواهایشان استفاده می‌کنند.

چیزی که در اینجا قصد داریم بگوییم این است که فقط پیدا کردن مناسب‌ترین روش تبلیغ در تلگرام برایتان کافی نخواهد بود. شما باید علاوه بر تبلیغات، کانال بسیار قوی داشته باشید و محتواهایتان بسیار باکیفیت باشد تا بازدیدکنندگانی که از طریق تبلیغات شما را پیدا کرده‌اند، داخل کانالتان بمانند.

همچنین بخوانید:  یوتیوب پریمیوم رایگان میشود

روش تبلیغ در تلگرام

مراقب محتواهای کپی رایت باشید

در سال‌های اخیر بسیاری از پلتفرم‌ها نظیر یوتیوب، تلگرام، واتس‌اپ و… قانون کپی رایت را بسیار سفت و سخت گرفته‌اند. چرا که این قانون در سراسر دنیا رعایت می‌شود و تمام شرکت‌ها را ملزم به تبعیت از قوانینش می‌کند. در نتیجه‌، فرقی ندارد پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید آمریکایی یا مانند تلگرام روسی باشد، تحت هر شرایطی، باید این موضوع را رعایت کنید.

گاهی اوقات ممکن است مناسب‌ترین روش تبلیغ در تلگرام را پیدا کنید، اما کانال‌تان به خاطر رعایت نکردن قوانین کپی رایت به طور کامل مسدود شود. با این که چنین چیزی به راحتی و در همان ابتدا اتفاق نمی‌افتد، اما در صورت آگاه نبودن از قوانین کپی رایت، چندان هم دور از انتظار نیست.

 

اگر قصد دارید این موضوع را به طور کاملا جدی رعایت کنید باید اطلاعاتتان را در این زمینه بالاتر ببرید. همان‌طور که در بالا توضیح دادیم، هرگز نباید محتواهای کاملا کپی شده را از کانال‌ّهای خارجی برداشته و در کانال خودتان استفاده کنید. استفاده از هر گونه آثاری که اجازه اشتراک‌گذاری‌شان را ندارید می‌تواند شامل قانون کپی رایت باشد.

حتی اگر مناسب‌ترین روش تبلیغ در تلگرام را پیدا کنید و گزاف‌ترین هزینه‌ها را برای تبلیغاتتان صرف کنید، کانالتان می‌تواند با یک خطای ساده مسدود گردد. چرا که صاحب اثر محتوایی که آن را در کانال‌تان استفاده کرده‌اید می‌تواند از شما شکایت کرده و کانالتان را مسدود کند.

روش تبلیغ در تلگرام

انتخاب لوگو و تصویر مناسب

اجازه بدهید قبل از این که بخواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم، از شما سوالی بپرسیم. با شنیدن اسم کوکاکولا یا فیس‌بوک دقیقا چه رنگی در ذهنتان مجسم می‌شود؟‌ بدون شک خواهید گفت رنگ قرمز برای کوکاکولا و رنگ آبی برای فیس‌بوک. چنین چیزی به خاطر قوی بودن برندسازی این دو شرکت مطرح جهان است.

شما هم باید یک برندی از خودتان ثبت کنید که همیشه در ذهن همه باقی بماند. باید به تمام جزئیات این کار فکر کنید. یعنی می‌خواهید همه شما را با چه برند، رنگ، لوگو و یا شعاری بشناسند؟‌ اگر به این موضوعات فکر نکرده‌اید، پس فعلا پیدا کردن روش تبلیغ در تلگرام را متوقف کنید.

 

در بالا هم به این موضوع اشاره کردیم که باید قبل از پیدا کردن مناسب‌ترین روش تبلیغ در تلگرام به فکر کانال خودتان باشید. یعنی سعی کنید کیفیت محتواهایتان را بالاتر ببرید تا کاربران هنگام مراجعه به کانالتان، در آنجا ماندگار شوند. حالا مطلب دیگری هم در این میان وجود دارد که بسیار مهم‌تر از پیدا کردن مناسب‌ترین روش تبلیغ در تلگرام است.

این موضوع بها دادن به لوگو یا انتخاب تصویر مناسب برای کانالتان است. چرا که همه شما را دقیقا با همین لوگو و یا تصویر به یاد خواهند داشت. پس سعی کنید حتما از یک لوگوی باکیفیت یا تصویر مرتبط با فعالیتی که در کانال‌تان دارید استفاده کنید.

روش تبلیغ در تلگرام

درج کردن آدرس تلگرام زیر تمام پست‌ها

می‌دانیم به عنوان کسی که یک کانال تلگرام خوب دارد، همیشه بهترین محتواها را تولید می‌کنید. در اکثر مواقع، برای تولید کردن این محتواها هم، زحمات بسیار زیادی می‌کشید. یعنی مطالب زیادی را مطالعه می‌کنید، هزینه‌های زیادی صرف تولیدکنندگان محتوایتان کرده و برای آن‌ّ‌ها زمان زیادی را اختصاص می‌دهید.

اما با یک اشتباه کوچک و ساده، تمامی این زحمات به هدر می‌رود. این اشتباه هم، ننوشتن کانال تلگرام‌تان زیر پست‌ها و مطالب است. گاهی اوقات ممکن است عده زیادی بخواهند چه به صورت تبادلی و چه پولی، یکی از مطالبتان را در کانالشان به اشتراک بگذارند. این موضوع بسیار مهم‌تر از پیدا کردن مناسب‌ترین روش تبلیغ در تلگرام است.

 

در چنین شرایطی، اگر بازدیدکنندگان آن کانال از مطلب شما خوششان بیاید، باید بتوانند در کمترین زمان ممکن با یک کلیک کردن سریعا وارد کانال شما شوند. اما اگر زیر پست‌ّها و مطالبتان آدرس کانال را ننوشته باشید، این امکان را برای افراد دیگر فراهم نمی‌کنید تا به راحتی وارد کانالتان شوند.

پیشنهاد ما به شما این است که حتما زیر تمام پست‌ها و محتواهایی که تولید می‌کنید حتما آدرس کانال تلگرام‌تان را هم بنویسید.

در چنین شرایطی، تمام کسانی که مطالب شما را در کانال‌های دیگر مشاهده کردند، می‌توانند با یک کلیک ساده روی همان لینک سریعا وارد کانال شما شوند. این موضوع به اندازه پیدا کردن مناسب‌ترین روش تبلیغ در تلگرام، می‌تواند بسیار مهم باشد.

روش تبلیغ در تلگرام

استفاده از واتر مارک در تصاویر

دانستن این که باید چگونه در تلگرام تبلیغ کنیم کافی نیست. بلکه باید مطالب دیگری را هم بدانیم تا بتوانیم در این بستر به خوبی تبلیغ کنیم. در بالا راجع به اهمیت محتواها و استفاده از تصاویر و ویدئوهای جذاب صحبت کردیم. اما یک نکته بسیار مهمی که راجع به محتواهای تصویری وجود دارد، واترمارک است.

واترمارک یک نوع مهر روی تصاویر است که آن را کاملا انحصاری می‌کند. یعنی تمامی وب‌سایت‌ها و یا صاحبان اثر، با استفاده از این نشان، تصویر مورد نظر را برای خودشان انحصاری می‌کنند. با استفاده از این روش، تمام کسانی که تصاویر را مشاهده می‌کنند متوجه خواهند شد که دقیقا متعلق به کدام کانال یا وب‌سایت است.

 

اولین و مهم‌ترین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که تصاویر انتخابی‌تان دارای هیچ گونه واترمارکی نباشد. این موضوع حتی مهم‌تر از پیدا کردن مناسب‌ترین روش تبلیغ در تلگرام است. چرا که اگر حتی بهترین تبلیغات تلگرامی را هم برای کانال یا مجموعه‌تان داشته باشید اما عکس‌تان دارای واترمارک کانال دیگری باشد، تمام زحماتتان به باد خواهد رفت.

برعکس باید سعی کنید برای تمام تصاویری که برای کانالتان انتخاب کرده‌اید واترمارک مخصوص خودتان را بزنید. در این مورد به هیچ وجه سختگیری نکنید. همین که بتوانید لوگو، تصویر اصلی کانال یا نام برندتان را روی عکس بزنید، کافی خواهد بود. سعی کنید واترمارکتان را دقیقا جایی بزنید که به سختی قابل پاک شدن یا کراپ شدن باشد.

روش تبلیغ در تلگرام

همکاری با کانال‌های پرمخطاب

یکی از بهترین روش تبلیغ در تلگرام، تعامل با کانال‌های دیگر است. این روش هم به‌صرفه بوده و هم نتایج عالی را در بر خواهد داست. امروزه افراد زیادی دقیقا از همین روش برای تبلیغاتشان استفاده می‌کنند. یعنی لینک‌های یکدیگر را به اشتراک گذاشته و تبلیغات می‌کنند. حالا این روش دقیقا به چه شکلی انجام می‌شود؟

فرض کنید شما یک کانال تلگرام دارید که تازه در حال راه‌اندازی است، اما پیج اینستاگرام‌تان بازدید‌های عالی دارد. حالا می‌توانید با یک کانال تلگرامی معروف در زمینه کاری‌تان صحبت کنید تا مطلب او را در پیج اینستاگرام‌تان تبلیغ کرده و او هم متقابلا لینک شما را در کانالش به اشتراک بگذارد.

 

چنین روشی در تبلیغات اصطلاحا win win یا همان برد برد نامیده می‌شود. بدین معنا هیچ هزینه‌ای بین شما و یا کانال مورد نظرتان، برای تبلیغات رد و بدل نمی‌شود، اما هر دویتان از این تبلیغات نفع مالی زیادی خواهید برد. این یکی از بهترین روش تبلیغ در تلگرام محسوب می‌شود که امروزه عده‌ی زیادی از افراد، چنین روشی را امتحان می‌کنند.

فقط باید در نظر داشته باشید که برای این کار شما هم باید خدماتی را به طرف مقابلتان ارائه دهید. یعنی اگر در تلگرام کاملا تازه‌کار باشید و مخاطبان زیادی نداشته باشید، شاید کانال‌ّهای دیگر راضی به این تعامل یا همکاری نشوند.

روش تبلیغ در تلگرام

گسترش تیم تولید محتوا

گاهی اوقات ممکن است برای پیدا کردن مناسب‌ترین روش تبلیغ در تلگرام بسیار عجولانه عمل کنید. یعنی هزینه‌های سنگینی بابت تبلیغات تلگرام پرداخت کنید، اما غافل از این که محتواهای کانال خودتان بسیار بی‌کیفیت بوده و نیاز به یک تیم قوی برای ارتقا دارد.

شاید با خودتان فکر کنید که هزینه کردن برای یک تیم تولید محتوا، بیهوده باشد. اما کاملا برعکس، تاثیرات عالی برای کانال و حتی کسب‌ درآمدتان خواهد داشت. در بالا هم به این موضوع اشاره کردیم که محتوا اهمیت بسیار بالایی دارد و باید روی این قضیه سرمایه‌گذاری زیادی انجام دهید.

 

منظور ما از تشکیل یک تیم محتوا، تعداد زیادی از افرادی که در این کار ماهر هستند، نبوده و بلکه می‌توانید این کار را با یک یا دو نفر آغاز کنید. شما می‌توانید به کمک یک تیم کوچک محتواهای کانال‌تان را ارتقا داده و سپس اقدام به پیدا کردن بهترین روش تبلیغ در تلگرام باشید.

همچنین بخوانید:  شورت کات های کروم که باید بشناسید

چرا که اگر محتواهای کانالتان بی‌کیفیت باشد، حتی با بهترین تبلیغات هم، کاربران در کانال‌تان ماندگار نخواهند بود. خودتان را جای بازدیدکنندگان بگذارید، آن‌ها چرا باید وارد کانالی شوند که هیچ محتوای جذابی در آنجا برایشان وجود ندارد؟‌ پس در نتیجه، این موضوع را بسیار جدی بگیرید و برای محتواهای کانالتان سرمایه‌گذاری کنید.

روش تبلیغ در تلگرام

کمک گرفتن از پلتفرم‌های دیگر

تبلیغ در تلگرام فقط مختص کانال‌های تلگرامی نبوده و می‌تواند حتی شامل وب‌سایت، اینستاگرام و حتی کانال یوتیوب هم می‌شود. برای مثال، ممکن است شما یک کانال یوتیوب را راه‌اندازی کرده‌اید که محتواهای بسیار باکیفیت و عالی دارد.

حالا هم قصد دارید بهترین روش تبلیغ در تلگرام را پیدا کرده تا از این طریق بازدیدهای ویدئوهایتان را بیشتر کنید. بهترین روش استفاده از کانال‌های تلگرامی است که در حوزه مورد علاقه شما فعالیت می‌کنند. پس نتیجه می‌گیریم این موضوع فقط شامل یک پلتفرم نمی‌شود و می‌تواند در مورد پلتفرم‌ّهای دیگر هم صادق باشد.

 

برای این که بخواهید بازدید کانال تلگرامی‌تان را بالاتر ببرید، می‌توانید حتی از پلتفرم‌های دیگر نظیر اینستاگرام، یوتیوب و… استفاده کنید. مثلا اگر دوستان یا آشنایانتان در یکی از این پلتفرم‌ها فعالیت می‌کنند، می‌توانید از آن‌ها بخواهید تا شما را در صفحه‌شان تبلیغ کنند.

اگر هم هیچ آشنایی در این زمینه ندارید، باید بهترین فعالان پلتفرم‌های دیگر را پیدا کرده و در مورد هزینه تبلیغات کانالتان با آن‌ها صحبت کنید. در نتیجه، بهترین روش تبلیغ در تلگرام فقط محدود به همین پلتفرم نمی‌شود و شما می‌توانید از بسترهای محبوب دیگر هم در این زمینه کمک بگیرید.

روش تبلیغ در تلگرام

جست‌وجو در سایت‌ها

ممکن است شما در یک حوزه خاصی فعالیت کنید که هیچ کانال تلگرامی خاصی نتوانید برای تبلیغاتتان انتخاب کنید. در چنین شرایطی، نباید سریعا ناامید شوید و دست از تلاش بردارید. با یک جست‌وجوی ساده در سایت‌های مختلف می‌توانید آدرس کانال‌های تلگرامی که در حوزه شما فعالیت می‌کنند را پیدا کنید.

این یکی از بهترین روش تبلیغ در تلگرام است که می‌توانید به واسطه‌ آن، بهترین کانال‌های تلگرامی را پیدا کنید. برای مثال، اگر قصد دارید کانال‌ّهای تلگرامی مربوط به حوزه گردشگری را پیدا کنید، فقط کافی است در گوگل همین کلمات کلیدی را جست‌وجو کنید.

 

کلمات کلیدی در جست‌وجوی گوگل، بسیار مهم هستند. شما با استفاده از این کلمات کلیدی آدرس درست را به گوگل خواهید داد تا برایتان نتایج کاملا درست را نشان دهد. پس در نتیجه، باید نحوه درست سرچ کردن را در گوگل بدانید و سپس اقدام به جست‌وجو کنید.

بدون اغراق بگوییم که هیچ چیزی در گوگل نیست که نتوانید آن را پیدا کنید! با یک جست‌وجوی ساده می‌توانید آدرس کانال‌های مورد نظرتان را پیدا کرده و سپس به طور مستقیم وارد آن‌ها شوید. اگر با گوشی‌تان این کار را انجام دهید مستقیما وارد اپلیکیشن تلگرام شده و وارد همان کانال خواهید شد. در مورد لپ‌تاپ یا سیستم‌مان هم دقیقا به همین شکل گوگل شما را به برنامه تلگرام دسکتاپ‌تان ارجاع خواهد داد.

روش تبلیغ در تلگرام

عضویت در کانال‌های تلگرام

اگر می‌خواهید اقدام به پیدا کردن روش تبلیغ در تلگرام باشید، بهتر است فعالیتتان را هم در این زمینه بیشتر کنید. موفقیت در تلگرام فقط بدین معنا نیست که یک مبلغی را برای تبلیغات کنار گذاشته و دیگر هیچ تلاشی برای رشد کانالتان نکنید.

بلکه باید حتما در کانال‌های مختلفی عضو شده و محتواهای آن‌ها را با دقت رصد کنید. ممکن است با عضویت در کانال‌های موفق ایده‌ی خوبی به ذهنتان برسد که در ادامه این مطلب راجع چنین مطلبی هم صحبت خواهیم کرد. اما هدف ما این است که بگوییم برای موفقیت در تلگرام و رشد کانالتان باید فعالیت زیادی داشته باشید.

 

کار باعث می‌شود تا شما به کانال‌های مشابهی معرفی شوید و از این طریق، با بهترین‌های حوزه خودتان آشنا شده و اقدام به تبلیغات تلگرام کنید. این یکی از بهترین روش تبلیغ در تلگرام است. چرا که از این طریق می‌توانید با کانال‌های زیادی آشنا شوید و بهترین‌ کانال‌های موضعی که در آن فعالیت می‌کنید را پیدا کنید.

پس از آن‌، می‌توانید به راحتی با ادمین همان کانال‌ها صحبت کنید و سپس کار تبلیغاتی‌تان را به آن‌ها بسپارید. پس در نتیجه، پیشنهاد می‌کنیم حتما در کانال‌های مختلف و مفیدی که مشابه حوزه فعالیت شما هستند عضو شوید و پست‌هایشان را با دقت رصد و بررسی کنید.

روش تبلیغ در تلگرام

 از دیگران ایده بگیرید

در بالا اشاره کردیم که کانال‌های دیگر چقدر می‌توانند برایتان مفید واقع شوند. برای مثال، ممکن است شما بهترین روش تبلیغ در تلگرام را پیدا کنید اما ندانید که باید دقیقا از چه محتوایی برای تبلیغ‌تان استفاده کنید. یعنی فرض کنید که یک کانال فعال در حوزه آشپزی دارید، ولی نمی‌دانید باید چه متنی را برای تبلیغ در کانال‌های دیگر آماده کنید.

حتی ممکن است انتخاب تصاویر و یا جزئیات دیگر هم برایتان کاملا مبهم بوده و شما را کلافه کند. جالب است بدانید که قبل از شما عده زیادی از کانال‌ها این کار را انجام داده‌اند و فقط کافی است از آن‌ها ایده بگیرید.

 

منظور ما کپی کردن همان ایده نبوده و باید در نظر داشته باشید که کپی کردن اصلا کار صحیحی نیست. چرا که روی همان محتوا، تصور، متن و… عده زیادی زحمت کشیده‌اند و هزینه‌هایی برای آمده کردنشان صرف شده است. از طرفی دیگر، اگر کاربری پی به کپی کردن شما ببرد، هرگز راضی نخواهد شد تا در کانال شما عضو شود.

منظور ما از ایده گرفتن، بررسی کلی محتواهای کانال همکارانتان است تا بتوانید برای شروع کار، شما هم یک محتوای خوب و بدون نقصی را تولید کنید. برای این کار می‌توانید از چند کانال پرمخاطب فعال در حوزه‌ی خودتان استفاده کرده و از آن‌ها ایده‌های خوبی بگیرید. این یکی از بهترین روش تبلیغ در تلگرام است که بعدها می‌توانید در تبلیغات خودتان هم استفاده کنید.روش تبلیغ در تلگرام

از کانال‌های موفق تلگرامی مشاوره بگیرید

حتم داریم در هر حوزه‌ای که بخواهید فعالیت کنید، کانال‌های تلگرامی مشابهی وجود خواهند داشت که بسیار موفق هستند. این کانال‌ها مشکلات زیادی را تجربه کرده‌اند تا به موفقیت برسند. تجارب چنین افرادی می‌تواند برای شما هم بسیار موفق باشد.

قبل از این که به دنبال بهترین روش تبلیغ در تلگرام باشید، بهتر است از تجارب موفق‌ترین افراد در زمینه کاری‌تان استفاده کنید. بدون شک عده‌ی زیادی وجود دارند که می‌توانند الگوی موفقیت شما باشند. شاید برخی از افراد نخواهند رازهای موفقیتشان را با دیگران به اشتراک بگذارند، اما همه مانند یکدیگر نیستند. چرا که ممکن است افراد مهربان و دلسوز دیگری هم وجود داشته باشند که شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.

 

شما می‌توانید قبل از پیدا کردن بهترین روش تبلیغ در تلگرام، به دنبال چنین افرادی باشید. می‌توانید کانال‌ّهای تلگرامی موفق در حوزه فعالیت خودتان را با دقت بررسی کرده و همه را تجزیه تحلیل کنید. سپس می‌توانید با ادمین‌های این کانال‌ّها در ارتباط باشید و از آن‌ها بخواهید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

حتم داریم در این میان بهترین توصیه‌ها و راهکارهای عالی را خواهید شنید که به شما کمک خواهد کرد در کارتان بسیار موفق شوید. پس از آن می‌توانید با خیال راحت به دنبال روش تبلیغ در تلگرام باشید و از همین کانال‌ّهای معروف برای تبلیغاتتان بهره‌مند شوید.

 

روش تبلیغ در تلگرام

قیمت تبلیغات

اگر به دنبال این باشیم که چگونه در تلگرام تبلیغ کنیم، حتما قیمت تبلیغات هم برایمان جای سوال خواهد بود. چیزی که همیشه ذهن اکثر افراد را مشغول می‌کند. در واقع قیمت تبلیغات در تلگرام یک نرخ ثابت یا صنفی ندارد که همه دقیقا طبق همان رقم قیمت‌ّهای تبلیغاتشان را تنظیم کنند.

شما می‌توانید قیمت‌ّهای مختلفی را از بازه 200 هزار تومان تا چند میلیون تومان هم، مشاهده کنید. اما چیزی که در این میان مهم است، بحث  تاثیرگذار بودن این تبلیغات است. گاهی اوقات ممکن است برخی کانال‌های تلگرامی فقط عضوهای فیک داشته و قیمت بسیار پایینی به شما بگویند اما هیچ تاثیر مثبتی روی کسب وکارتان یا بالا بردن آمار اعضای کانالتان نداشته باشند.

 

به همین دلیل، انتخاب نوع کانالی که قرار است در آن تبلیغ کنیم، بسیار مهم خواهد بود. قبل از اینکه بخواهید به دنبال روش تبلیغ در تلگرام باشید، باید کانال‌هایی که مطمئن هستید شما را به نتایج دلخواهتان خواهد رساند را امتحان کنید. برای این کار می‌توانید از برخی افراد راجع به کانال‌هایی که مدنظرتان هست پرس‌وجو کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید:  معرفی کاربردی‌ترین ترفندهای واتس اپ

ممکن است هزینه چنین کانال‌های موفق و پربازدیدی بالا باشد، اما در عوض، شما را به نتایج عالی دلخواهتان خواهد رساند. چرا که مجددا چند برابر همان هزینه‌ای که برای تبلیغاتتان پرداخت کرده‌اید را برداشت خواهید کرد.

روش تبلیغ در تلگرام

تبلیغات بر اساس بازدید پست‌ها در تلگرام

برخی کانال‌ها قیمت‌هایشان را بر اساس بازدید پست‌هایشان به شما ارائه می‌کنند. برای مثال، ممکن است بازدیدهای کم هزینه پایین‌تر و برعکس بازدیدهای بالا هم هزینه بیشتری داشته باشد. این هم یک روش تبلیغ در تلگرام است که می‌توانید از آن استفاده کنید. اما چیزی که در این میان بسیار مهم است، بحث واقعی بودن بازدید پست‌ها است.

برای مثال، ممکن است برخی کانال‌های تلگرامی چنین ادعا کنند که برای هر پستی که قرار است تبلیغ کنند، بازدید صد هزارتایی خواهند گرفت. یعنی هر پستی که این کانال‌ها تبلیغ کنند بدون استثناء بازدید صد هزارتایی خواهد داشت. اما در واقع فقط چند هزار بازدید آن‌ها واقعی و مابقی کاملا فیک باشد. این موضوع هرگز به نفع شما نخواهد بود.

 

به خاطر این که شما هزینه بازدیدهای صد هزارتایی را پرداخت کرده‌اید اما فقط چند هزار بازدید آن واقعی بوده است. این روش تبلیغ در تلگرام نمی‌تواند چندان مناسب باشد. در نتیجه اگر یک کانال تلگرام بر اساس بازدید پست‌هایی که تبلیغ می‌کند به شما قیمت خاصی گفت می‌توانید نمونه کارهای قبلی‌اش را بررسی کنید.

برای مثال، می‌توانید از این کانال‌ها بخواهید تا 5 تبلیغ اخیر خود را برایتان ارسال کنند. سپس می‌توانید از صاحبان همان کانال‌ها در مورد نتیجه تبلیغاتشان بپرسید، اگر آن‌ها به طور کامل از تبلیغاتشان راضی بودند، شما هم می‌توانید به این کانال‌ها برای تبلیغاتتان اعتماد کنید.

روش تبلیغ در تلگرام

تبلیغات توسط افراد معروف

گاهی اوقات ممکن است در حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید، افراد بسیار معروفی وجود داشته باشند که بتوانند به بهترین شکل ممکن برایتان تبلیغ کنند. اگر دقت کرده باشید، افراد بسیار معروف کار تبلیغات را در شبکه‌های تلویزیونی هم، انجام می‌دهند. حالا منظور ما دقیقا بازیگران یا افراد برجسته جامعه نیست. بلکه منظور ما این است که هر حرفه‌ای چهره‌های معروف خودش را دارد که ممکن است فقط فعالان همان حوزه او را بشناسند.

مثلا اگر در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنید، شاید یک کارآفرین موفق در این رشته بسیار معروف است و کانال تلگرامی هم دارد. اگر بتوانید با او ارتباط برقرار کرده و تبلیغاتتان را به چنین فرد محبوبی در حوزه فعالیتتان بسپارید، این روش تبلیغ در تلگرام بهترین شیوه‌ای خواهد بود که حتی می‌تواند کسب و کارتان را هم متحول کند.

 

در واقع بهترین روش تبلیغ در تلگرام استفاده از چهره‌هایی است که در حوزه فعالیت شما بسیار معروف هستند. مثلا کسانی که رستوران دارند و می‌خواهند تبلیغات مفید و موثر کنند، باید سراغ ولاگرها و یا تسترهای غذایی بروند که در اینستاگرام و یا تلگرام بازدیدهای میلیونی داشته و بسیار معروف هستند.

قطعا هزینه چنین تبلیغاتی می‌تواند بسیار گران باشد، اما شما را در کمترین زمان ممکن به اهدافتان خواهد رساند. چرا که صحبت از بازدیدهای میلیونی در میان است. یعنی تبلیغات شما را میلیون‌ها نفر خواهند دید و کانال و صفحه رسمی‌تان را بازدید خواهند کرد. این می‌تواند بهترین روش تبلیغ در تلگرام باشد که البته هزینه بالایی هم، برایتان خواهد داشت.

روش تبلیغ در تلگرام

معرفی کانالتان به دوستان و آشنایان

اگر در ابتدای مسیر فعالیتتان در تلگرام باشید، بهترین روش تبلیغ در تلگرام معرفی کردن کانالتان به دوستان و آشنایانتان خواهد بود. حتم داریم شما هم در مخاطبانتان ده‌ها دوست و آشنا دارید که همه آن‌ها هم مثل شما تعداد زیادی دوست و آشنا دارند.

شما می‌توانید لینک کانالتان را به آن‌ها ارسال کرده و از دوستان و آشنایانتان خواهش کنید که شما را به دیگران معرفی کنند. در چنین شرایطی می‌توانید به راحتی 100 تا 1000 عضوتان را با استفاده از این روش به دست بیاورید. پس از آن، عضوهای جدید کانالتان با مشاهده محتواهای جذابتان، به طور خودکار شما را به سایر دوستانشان معرفی خواهند کرد.

 

در ابتدای کار، چنین چیزی می‌تواند بهترین روش تبلیغ در تلگرام باشد. در بالا هم روی این موضوع تاکید کردیم که باید حتما روی محتواهای باکیفیت، سرمایه‌گذاری زیادی کنید. حالا منظور ما از سرمایه‌گذاری هم زمان و زحمت است و هم هزینه.

اگر در ابتدای کار هزینه زیادی روی استخدام تولیدکنندگان محتوای قدرتمند دارید، باید خودتان زمان زیادی برای آموزش در زمینه تولید محتوا ببینید و محتواهای کانالتان را تامین کنید. چرا که محتواهای باکیفیت یکی از مهم‌ترین دلیل ماندگار شدن اعضای کانالتان خواهد بود که به تازگی به کانالتان پیوسته‌اند. پس از آن، می‌توانید روش‌های دیگر تبلیغ در تلگرام را هم امتحان کرده و عضوهای کانالتان را بیشتر کنید.

روش تبلیغ در تلگرام

کانالتان را در گروه های مختلف معرفی کنید

غیرممکن است اپلیکیشن تلگرام در گوشی‌مان نصب باشد و ما در هیچ گروهی عضو نباشیم. بسته به نوع سلیقه افراد و نیازهایشان، هر کسی ممکن است در یک گروه خاصی عوض باشد. برای مثال، کسانی که علاقه به یادگیری زبان انگلیسی دارند در گروه‌های زبان، کسانی که در بازار بورس فعال هستند در گروهای بورسی فعالیت دارند.

حالا بسته به نوع گروه، تعداد عضوهای آن‌ها هم می‌تواند متفاوت باشد. شما باید سعی کنید در گروه‌هایی که عضو بیشتری دارند اقدام به تبلیغ کانال‌تان کنید. البته در نظر داشته باشید که حتما ادمین‌های گروه اجازه این کار را به شما داده باشند. چرا که ممکن است در صورت تبلیغ بدون اجازه، شما را از گروه حذف کنند.

 

در اکثر مواقع گروه‌های بسیار فعالی هستند که اجازه تبلیغ کاملا رایگان را هم به برخی افراد می‌دهند. این موضوع بستگی به فعالیتتان هم در گروه خواهد داشت. برای مثال، اگر در یک کانال بورسی و یا درسی زبان انگلیسی فعالیت زیادی داشته باشید و به سوالات اعضای گروه پاسخ‌های مفیدی بدهید، شما به عنوان یک فرد شناخته‌ شده خواهید بود که می‌توانید نظر ادمین‌ها را جلب کنید.

سپس می‌توانید بدون ایجاد دردسر، اقدام به تبلیغ کردن کانال‌ خودتان کنید. این یکی از بهترین روش تبلیغ در تلگرام است که می‌توانید از آن استفاده کنید. در نتیجه، باید سعی کنید در اکثر گروه‌هایی که فعالیت مشابه با حوزه مورد علاقه‌تان را دارند، فعالیت مفیدی داشته باشید تا بتوانید در آنجا کانالتان را تبلیغ کنید.

روش تبلیغ در تلگرام

 فعالیت مستمر

آخرین روشی که می‌خواهیم به شما بگوییم بسیار مهم است. چرا که با انجام دادن این روش، می‌توانید به موفقیت برسید و یک روز صاحب بهترین و بزرگ‌ترین کانال تلگرامی شوید. این موضوع بسیار ساده است، تنها کاری که باید بکنید، فعالیت پایدار و مستمر بوده و نباید هرگز ناامید شوید. اکثر افرادی که با سختی‌ها هرگز ناامید نشده‌ و همیشه تلاش کرده‌اند به نتایج عالی در این زمینه رسیده‌اند.

باید در نظر داشته باشید که هیچ موفقیتی یک شبه رخ نمی‌دهد و باید برای رسیدن به همه اهدافتان تلاش کنید و دست از جنگیدن برای هدف‌هایتان نکشید. این موضوع حتی مهم‌تر از بهترین روش تبلیغ در تلگرام است. چرا که شما را به طور حتمی به موفقیت خواهد رساند.

پس برای رسیدن به نتایج عالی نباید هرگز عجله کرده و در ابتدای کار هزینه‌های زیادی برای تبلیغات کنید و سریعا ناامید شوید. ممکن است در ابتدا حتی با پیدا کردن بهترین روش تبلیغ در تلگرام به نتایج دلخواهتان نرسید. اما باید بدانید که با کمی صبر کردن، کانال‌تان کم کم رشد کرده و به بهترین جای ممکن خواهد رسید. یادتان باشد که موفقیت یک مسیر کوتاهی نیست که بتوان یک شبه آن رسید و باید تلاش زیادی کنید و صبورانه به تلاش کردنتان ادامه دهید.

روش تبلیغ در تلگرام

نتیجه‌گیری

در این مقاله سعی کردیم، بهترین روش تبلیغ در تلگرام را برایتان معرفی کنیم که شامل موارد مختلفی می‌شوند. تمامی این موارد را برایتان معرفی کردیم و بهترین راهکارهای تبلیغ در تلگرام را در اختیارتان قرار دادیم. شما می‌توانید با استفاده از این روش‌ها نسبت به شرایطی که دارید، بهترین تصمیم‌ها را بگیرید.

 

برای مثال، اگر در ابتدای راه هستید، همیشه از گام‌های کوچک شروع کنید و با معرفی کانالتان به دوستان و آشنایان این ماجراجویی جذاب را آغاز کنید. سپس می‌توانید با استفاده از روش‌هایی که در اینجا معرفی کردیم، اقدام به تبلیغات موثر در تلگرام کنید.

بهترین روش تبلیغ در تلگرام از نگاه نیوان تک؟

دانستن مناسب‌ترین روش تبلیغ در تلگرام بسیار عالی است. اما به شرط این که خودتان یک کانال کاملا فعال، عالی و بی‌نقصی داشته باشید. شما باید به عنوان کسی که قرار است در این زمینه فعالیت کند، محتواهای عالی و باکیفیتی تولید کنید.

پیش از تبلیغ در تلگرام چه چیزی را باید مشخص کرد؟

قبل از هر چیزی، موضوع کانالتان را مشخص کنید. شما هر چقدر که هزینه گزافی هم بابت تبلیغات تلگرام پرداخت کنید اما اگر در کانال هایی که با حوزه فعالیت شما یکی نیست تبلیغ کنید به نتیجه دلخواهتان نخواهید رسید.

 

منبع : meghdadit.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا