وب و اینترنت

غیر فعال سازی اینترنت آزاد تمام اپراتور ها

Rate this post

غیر فعال سازی اینترنت آزاد اپراتور های تلفن همراه یکی از دغدغه های اصلی مخاطبین اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل می باشد.

استفاده از اینترنت آزاد بر روی تلفن همراه یکی از موضوعات تکراری برای کاربران اینترنت همراه بوده و باعث ایجاد بار مالی احتمالی برای مشترکین دائمی سیم کارت اپراتورهای تلفن همراه شده است. برای رفع این مشکل، مدیرکل دفتر حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مردادماه ۱۳۹۹ از امکان قطع استفاده از اینترنت با تعرفه آزاد برای تمامی اپراتورها خبر داد. این اقدام با هدف شفاف سازی و مدیریت هزینه ها، جلوگیری از تحمیل هزینه های ناخواسته کاربران پس از انقضای بسته های اینترنت نرخ آزاد انجام شد. برای آموزش غیر فعال سازی اینترنت آزاد تمام اپراتور ها تا پایان این مقاله با مجله نیوان تک همراه باشید.

 

غیر فعال سازی اینترنت آزاد همراه اول

کد غیر فعال سازی اینترنت آزاد همراه اول

  1. بر اساس تعرفه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حداکثر نرخ خدمات دیتای تلفن همراه برای سیم کارت های دائمی 0.4 ریال به ازای هر کیلوبایت و برای سیم کارت های اعتباری 0.6 ریال است. در نتیجه هزینه هر گیگابایت اینترنت رایگان روی سیم کارت دائمی تقریباً 42 هزار تومان است در حالی که در سیم کارت اعتباری حدود 63 هزار تومان است. این هزینه ها در مقایسه با بسته های اینترنتی به طور قابل توجهی بالاتر است.
  2. برای لغو سرویس اینترنت آزاد همراه اول، مشترکین می توانند کد غیرفعال سازی#113*100* را شماره گیری کنند. پس از شماره گیری کد، پیغامی به آنها اعلام می کند که درخواست آنها در حال بررسی است و نتیجه از طریق پیامک ارسال می شود.
  3. پس از غیرفعال سازی اینترنت آزاد موفقیت آمیز، پیامکی مبنی بر قطعی شدن تعرفه آزاد تلفن همراه برای مشترک ارسال می شود. در صورت تمایل می توان با شماره گیری کد #114*100* تعرفه را دوباره فعال کرد.
همچنین بخوانید:  سرور مجازی چیست و چگونه کار می کند؟

علاوه بر این، کاربران می توانند در برنامه «همراه من» راه حلی برای غیر فعال سازی اینترنت آزاد  بیابند. با مراجعه به بخش خدمات من در داخل برنامه، کاربران می توانند گزینه تعرفه آزاد را پیدا کرده و در صورت نیاز آن را غیرفعال یا فعال کنند.

لطفاً توجه داشته باشید که ممکن است سؤالاتی در مورد این فرآیندهای غیر فعال‌ سازی اینترنت آزاد وجود داشته باشد، مانند اینکه آیا محدودیتی برای غیرفعال کردن این تعرفه‌ها وجود دارد، آیا قطع اینترنت از استفاده از داده جلوگیری می‌کند یا خیر، و آیا هزینه‌های اضافی مرتبط با غیرفعال کردن وجود دارد یا خیر. رجوع به خط مشی ها و دستورالعمل های اپراتور مربوطه برای اطلاعات دقیق و به روز ضروری است.

 

غیر فعال سازی اینترنت آزاد ایرانسل

کد غیر فعال سازی اینترنت آزاد ایرانسل

مشترکین ایرانسل می توانند با شماره گیری کد غیر فعال سازی آزاد اینترنت ایرانسل که  #3*2*3*555* است، سرویس اینترنت آزاد را غیرفعال کنند.

پس از شماره گیری کد برای جلوگیری از استفاده آزاد از اینترنت، کاربران با ارسال عدد 1 پیامی مبنی بر تایید فعال شدن طرح کنترل مصرف آزاد داده دریافت می کنند.

از طرف دیگر، مشترکین اپراتور ایرانسل می توانند از برنامه من ایرانسل برای توقف استفاده از اینترنت آزاد استفاده کنند. برای انجام این کار، آنها باید گزینه “دیگر” را در داخل برنامه انتخاب کرده و به بخش برنامه کنترل مصرف آزاد بروید. در اینجا می توانند طرح کنترل مصرف آزاد را فعال کنند و در صورت فعال بودن، گزینه غیر فعال سازی نمایش داده می شود.

 

غیر فعال سازی اینترنت آزاد رایتل

کد غیر فعال سازی اینترنت آزاد رایتل

توجه به این نکته مهم است که اپراتور رایتل تنها اپراتور است که گزینه غیر فعال اینترنت آزاد مستقیم را برای طرح استفاده آزاد ارائه نمی دهد. رایتل پس از انقضای بسته خریداری شده، مصرف آزاد اینترنت را به طور خودکار قطع می کند.

اینترنت آزاد رایتل از سال گذشته به ازای هر گیگابایت 4 هزار تومان تعرفه می شود که یک دهم نرخی است که سایر اپراتورها دریافت می کنند. در نتیجه، مشترکین رایتل دیگر نیازی به نگرانی در مورد استفاده از اینترنت آزاد خود ندارند.

همچنین بخوانید:  5 روش ردیابی گوشی | ردیابی گوشی گم شده

علاوه بر این، کاربران گوشی های هوشمند از اپراتورهای مختلف می توانند محدودیت مصرف داده را در تنظیمات تلفن همراه خود تعیین کنند. در صورت تجاوز از این حد، مصرف داده اینترنت به طور خودکار به طور پیش فرض غیرفعال می شود.

 

سوالات متداول

چگونه می توانم استفاده از اینترنت آزاد را در تلفن همراه خود متوقف کنم؟

می توانید با شماره گیری کد غیر فعال سازی اینترنت آزاد که توسط اپراتور مورد نظرتان ارائه می شود، سرویس اینترنت آزاد را غیرفعال کنید. برای مشترکین ایرانسل کد غیرفعال سازی #3*2*3*555* می باشد.

در صورت فعال بودن تعرفه آزاد بدون بسته اینترنت هزینه مصرف دیتا چقدر است؟

در صورت فعال بودن تعرفه آزاد بدون بسته اینترنت، مصرف دیتا برای سایت های داخلی به ازای هر کیلوبایت 0.2 ریال و برای سایر سایت ها 0.4 ریال به ازای هر کیلوبایت محاسبه می شود. برای مشترکین اعتباری در سایت های داخلی منتخب به ازای هر کیلوبایت 0.3 ریال و در سایر سایت ها 0.6 ریال به ازای هر کیلوبایت افزایش می یابد.

چگونه می توانم فعال شدن طرح کنترل مصرف آزاد داده را تایید کنم؟

پس از شماره گیری کد غیر فعال سازی اینترنت آزاد، با ارسال عدد 1، پیامی برای تایید فعال شدن طرح کنترل مصرف آزاد داده دریافت خواهید کرد.

آیا می توانم تعرفه آزاد را پس از غیرفعال کردن دوباره فعال کنم؟

بله، در صورت تمایل به فعال سازی مجدد تعرفه آزاد می توانید با شماره گیری کد #114*100* اقدام به فعال سازی مجدد آن نمایید.

آیا غیرفعال سازی اینترنت آزاد هزینه ای دارد؟

خیر، غیر فعال سازی اینترنت آزاد کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای کاربران ندارد.

همچنین بخوانید:  آموزش ساخت اکانت و نحوه استفاده از چت جی پی تی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا