کسب و کار

اتصالات لوله پنج لایه نخرید! اگر این 7 نکته را نمی‌دانید

Rate this post

خرید اتصالات لوله پنج لایه موضوع مهمی در بسیاری از صنایع مختلف است چرا که پلی اتیلن و در کل پلیمر توانسته جایگزین بسیاری از مصارف دیگر به خصوص لوله و اتصالات شود. کاربرد نوع 5 لایه لوله پلی اتیلن در سیستم‌های آبیاری، نفت و گاز، فاضلاب، صنایع شیمیایی و صنعت آب و فاضلاب و حتی سیستم گرامایشی و سرمایشی بسیار محبوب است.  در ادامه به نکات مهمی که پیش از خرید اتصالات لوله پنج لایه باید رعایت کنید؛ پرداخته شده است. بعد از آن نیز بیش‌تر با این لوله آشنا می‌شویم.

7 نکته در هنگام خرید اتصالات لوله پنج لایه

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که پیش از خرید به قیمت محصول توجه می‌کنید، می‌توانید در سایت وثیق پترو پلیمر لیست کاملی از فروشندگان اطراف خود را ببینید و از قیمت هر کدام مطلع شوید. ( قیمت لوله پلی اتیلن ) اما پیش از آن پیشنهاد می‌کنم نگاه کوتاهی به این 7 نکته مهم بیندازید.

1-     تنوع اندازه اتصالات لوله پنج لایه

لوله‌های پلی اتیلن در اندازه و قطرهای متفاوتی در بازار موجود هستند که باید با توجه به کاربرد انتخاب شوند.

قطر مناسب پلی اتیلن 5 لایه برای سیستم گرایشی و سرمایشی

لوله پلی اتیلن 5 لایه مناسب برای سیستم های گرمایشی و سرمایشی عموماً با قطرهای کوچکتر مانند 16 اینچ، 20 اینچ و 25 اینج استفاده می‌شود. این انواع لوله‌ها به عنوان لوله‌های توزیع آب گرم و سرد در سیستم های گرمایشی و سرمایشی استفاده می شوند.

همچنین بخوانید:  چشم انداز بازار انرژی جهانی تا سال ۲۰۳۵- نسخه ۲۰۱۶

قطر مناسب برای اتصالات لوله آب و فاضلاب پنج لایه

لوله پلی اتیلن 5 لایه مناسب برای آب و فاضلاب عموماً با قطرهای بزرگ‌تر مانند 32 اینچ، 40 اینچ و 50 اینچ استفاده می‌شود. این انواع لوله‌ها به عنوان لوله‌های توزیع آب و فاضلاب در سیستم های آب و فاضلاب استفاده می‌شوند.

2-     کیفیت مواد

ماده اولیه این نوع اتصالات، مواد اولیه پلاستیک یا پلیمر است. هنگام خرید لوله پلی اتیلن 5 لایه، به کیفیت مواد استفاده شده در تولید آن توجه کنید. مواد با کیفیت مناسب، لوله را مقاومت و دوام بیشتری می‌بخشند. گاهی تولیدکنندگان از موارد ریسایکل برای تولید این اتصالات استفاده می‌کنند که برای استفاده برای خطوط انتقال اصلا مناسب نیست.

3-     ضخامت لایه‌ها

در طراحی اتصالات لوله پنج لایه، لایه‌های داخلی و بیرونی معمولاً از پلی‌اتیلن با چگالی بالا و مقاوم در برابر خوردگی تشکیل شده است. لایه‌های وسطی از پلی‌اتیلن با چگالی کمتر برای افزایش مقاومت در برابر فشار ساخته می‌شود.  اما به صورت کلی لایه‌های مختلف لوله‌های پلی اتیلن 5 لایه، از نظر ضخامت متفاوتند. لایه‌های با ضخامت مناسب، به لوله استحکام و سختی بیشتری می‌بخشند، بنابراین توجه کنید که لایه‌ها به اندازه کافی ضخیم باشند.

4-     مقاومت در برابر فشار و دما

پیش از خرید اتصالات لوله پنج لایه توجه کنید که به حد کافی مقاوم باشند. لوله‌های پلی اتیلن 5 لایه باید دارای مقاومت بالا در برابر شکستگی باشند. لوله‌هایی با استحکام بالا و مقاومت در برابر فشار و ضربه توصیه می‌شوند.

5-     قابلیت انطباق

قابلیت انطباق در وضعیتی اهمیت پیدا می‌کند که جنس و اندازه اتصالات مبدأ یا مقصد همانند اتصالات استفاده شده نباشند. این می‌تواند مشکل بزرگی در خطوط انتقال باشد که پیش از خرید باید به این نکته توجه شود.

همچنین بخوانید:  راه اندازی بازی بلاکچینی شیب اترنیتی به زودی اتفاق می‌افتد

 

خرید اتصالات لوله پنج لایه

 

 

6-     گواهینامه کیفیت

اطمینان حاصل کنید که لوله دارای استانداردها و گواهینامه‌های مورد نیاز برای کاربرد خود است. این گواهینامه‌ها نشان می‌دهند که محصول مورد نظر شما دارای کیفیت مطلوب است و با استانداردهای لازم مطابقت دارد.

7-     عمر مفید

با انتخاب لوله‌ای که عمر مفید بیشتری دارد، از تعویض زود هنگام آن اجتناب خواهید کرد. عمر مفید نیز به موارد مختلفی بستگی دارد که کیفیت مواد اولیه پلاستیک آن از مهم‌ترین این موارد است. توجه کنید که از هر لوله در موقعیت و کاربرد درستی استفاده کنید چراکه رعایت نکردن این نکته نیز می‌تواند دلیلی بر کوتاه شدن عمر مفید اتصالات لوله پنج لایه شود.

 

معرفی لوله و اتصالات ۵ لایه

اتصالات لوله ۵ لایه، نوعی لوله پلی‌اتیلنی محسوب می‌شود. امروزه این نوع لوله، از جدیدترین لوله‌های پلیمری به حساب می‌آید. لوله ۵ لایه، از ویژگی‌ها و کاربردهای زیادی برخوردار است و توانسته نقش زیادی را در ساخت و ساز ساختمانی داشته باشد. در ادامه این مطلب بیشتر درباره لوله و اتصالات ۵ لایه صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 

ویژگی‌های لوله ۵ لایه

این نوع لوله پلی‌اتیلنی از مقاومت شیمیایی بسیار بالایی نیز برخوردار می‌باشد. اسیدها، بازهای قوی و واکنش‌های شیمیایی نمی‌توانند که این لوله را تجزیه کنند و آن را از بین ببرند.  نکته دیگری که درباره لوله و اتصالات پنج لایه وجود دارد،  بحث مقاومت در برابر تغییرات دمایی می‌باشد. یعنی در طول فصول مختلف سال، در هر دمایی مقاومت می‌کند و به سادگی تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.

همانطور که اشاره کردیم ضخامت این لوله زیاد است. پس می‌توان نتیجه گرفت که لوله‌های پلی‌اتیلن ۵ لایه از نفوذپذیری بالایی برخوردار می‌باشد. پس می‌توانیم خیالمان را از نفوذ نکردن مواد سمی و آلوده راحت کنیم.

همچنین بخوانید:  ۷ مرحله برای تبدیل نقطه ضعف ها به نقاط قوت در زندگی

منعطف بودن از ویژگی‌های مهم اتصالات ۵ لایه است. انعطاف به این خاطر حائز اهمیت است که هنگام نصب آن، لوله شکسته نشود.  نصب آسان هم ویژگی مهمی است که بدون آن امکان نداشت لوله، سالم قرار بگیرد.

 

 

 

اتصالات لوله پنج لایه

چرا به این نوع لوله پلی‌اتیلنی، لوله‌های ۵ لایه گفته می‌شود؟

این لوله به دلیل داشتن دو لایه چسب، دو لایه پلیمر و یک لایه آلومینیوم در کنار یکدیگر، توانسته‌اند یک لوله پلی‌اتیلن ۵ لایه را تشکیل دهند.

ترتیب قرارگیری لایه‌های5 لایه

یک لوله را در نظر بگیرید. لایه آلومینیوم در مرکز لوله قرار گرفته است. در دو طرف این لایه، لایه‌های چسب وجود دارند. سپس خارجی‌ترین لایه‌های این لوله، لایه پلیمری می‌باشد. چون که اتصالات لوله ۵ لایه، از لایه‌های متعددی تشکیل شده است، پس می‌توان مقاوم بودن آن و ضخامت بالا را در این لوله دید. در برابر ضربه‌ها مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد و به راحتی نمی‌توان آن را از بین برد.

کاربردهای پلی‌اتیلن لوله ۵ لایه

از کاربردهای مهمی که اتصالات لوله ۵ لایه دارد می‌توان به لوله آبرسانی ساختمان‌ها اشاره کرد که این کار را به آسانی انجام می‌دهد. حتی از این نوع لوله پلیمری می‌توان در سیستم‌های گرمایشی ساختمان‌های مسکونی و اداره‌ها استفاده کرد.  همچنین دیده شده است که در لوله‌کشی‌های اطفاء حریق، از لوله و اتصالات ۵ لایه استفاده شده است.

در این مقاله به 7 نکته مهم برای خرید اتصالات لوله پنج لایه اشاره شد. هیچ‌گاه نمی‌توان یک نوع خاص را به عنوان اتصالات برتر پیشنهاد داد بلکه بهترین نوع بر اساس کاربردی که دارد تعیین می‌شود. اما چیزی که واضح است حضور پررنگ لوله‌های پلی اتیلنی می‌باشد که جایگزین بسیاری از لوله‌ها شده‌اند. با توجه به مهم ‌بودن تمام موارد گفته شده، دو نکته از اهمیت بالاتری برخوردار است که کیفیت مواد اولیه و اعتبار فروشندگان این لوله می‌باشد. شرکت وثیق پترو پلیمر، ارائه دهنده مواد اولیه با کیفیتی است که برای تولید کنندگانی که قصد همکاری مداوم دارند امتیازات ویژه‌ای را در نظر گرفته است. از طرفی در وبسایت رسمی این شرکت امکانی فراهم شده تا خریداران این محصول بتوانند به مقایسه فروشندگان بپردازند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا