خودرو

بررسی کامل مشخصات فنی و معرفی تویوتا سوپرا

Rate this post

بررسی کامل مشخصات فنی و معرفی تویوتا سوپرا

ما در این نوشته می خواهیم راجع به تویوتا سوپرا صحبت کنیم. ماشین تویوتا سوپرا یکی از معروف ترین ماشین های کوپه ای ژاپنی می باشد که در سال 1978 طراحی شد و به کشور های همسایه عرضه شد .

پیشنهاد می کنیم که در این خواندنی تا پایان با  مجله  تکنولوژی و خودرو  نیوان تک همراه باشید.

این ماشین دارای نسل های مختلفی می باشد که در سال 2002 نسل چهارم این ماشین با طراحی متفاوت وارد بازار ها شد . این ماشین از طرفدار های زیادی دارد و همچنین پر فروش ترین ماشین می باشد . این ماشین نسل چهارمش دارای مزایا و معایبی دارد که باعث افت قیمت و فروش این ماشین شد . این ماشین تا اواخر سال 2002 نتوانست به فروش ادامه دهد و به تولید این ماشین خاتمه داد و دیگر نسل چهارم این ماشین ، تولید و عرضه نشد .

تویوتا سوپرا

این ماشین یعنی تویوتا سوپرا ، به تولید مدل های عمدتا کم استهلاک  خانوادگی مشهور می باشد و اکثر افراد این ماشین را با این اسم می شناسند . اگر دنبال ماشینی هستید که در هنگام رانندگی به شما هیجان بدهد، این ماشین بهترین گزینه می باشد و توصیه می شود از این ماشین استفاده کنید .

مشخصات فنی ماشین تویوتا سوپرا

خودرو

1- نام خودرو : تویوتا سوپرا

2- کشور سازنده : ژاپنی

3- سال طراحی  : 1978

مصرف سوخت و استاندارد ها

1- مصرف سوخت داخل شهر : – لیتر در هر صد کیلو متر

2- مصرف سوخت خارج از شهر : –  لیتر در هر صد کیلو متر

3- مصرف سوخت ترکیبی : 6.8 لیتر در هر صد کیلو متر

4- حجم باک  : 52 لیتر

5- استاندارد آلایندگی : یورو 4

قیمت و نمایندگی آن

1- قیمت بازار صفر کیلو متر: 40 تا 50 میلیون تومان

2- قیمت کارکرد در بازا ر : 50 تا 80 میلیون تومان

3- نمایندگی فروش : ایران خودرو

این ماشین قیمت صفرش کمتر از دست دوم این ماشین می باشد ، دلیل گران بودن دست دوم این ماشین هم این است که این ماشین کار کرد می باشد و مسیر زیادی را رفته است و امکان دارد که درست و به روز نیز کرده باشد . ولی دست دوم این ماشین امکان دارد که اگر مشکلی برایش پیش آید امکان دارد خرج های سنگینی را روی دست شما بگذارد . ولی اگر دست دوم تمیز و خوبی گیرتان آمد می توانید آن را بخرید ولی توصیه می شود که حتما از صفر این ماشین استفاده کنید . صفر این ماشین قیمت پایینی دارد ولی کارکرد این ماشین خیر .

همچنین بخوانید:  مشخصات فنی و معرفی کامل رنو کولیوس 2014

تجهیزات و امکانات

1- کیسه هوا : کیسه هوا سرنشینان جلو – مجموعا 2 کیسه هوا

2- سیستم صوتی : مجهز به 6 بلند گوی استریو – سیستم پخش کننده MP3

3- ترمز و پایداری : ABS – EBD

4- دیگر تجهیزات :  سنسور دنده عقب – سیستم تهویه اتوماتیک – ایموبلایزر – روکش چرمی – آینه های جانبی برقی – کامیپوتر سفری

این ماشین از بهترین ضد سرقت برخورد می باشد که آن ضد سرقت ایموبلایزر می باشد که یکی از مهم ترین ویژگی های این ماشین می باشد . ایموبلایزر از سرقت رفتن ماشین شما جلوگیری می کند .

مشخصات فنی

1- موتور : این ماشین داری 4  سیلندر قوی می باشد و دارای 16 سوپاپه می باشد .

2- حجم موتور : 1971 سی سی

3- تنفس موتور : تنفس طبیعی

4- حداکثر قدرت : 139 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه

5- حداکثر گشتاور : 182 نیوتن متر در 4500 دور در دقیقه

6- وزن : 1290 کیلو گرم

7- اندازه ( میلی متر ) : 4552 طول – 1750 عرض – 1483 ارتفاع

8- حداکثر سرعت : 185 کیلو متر در هر ساعت

9- جعبه دنده : 5 دنده دستی

10- شتاب 0 تا 100 : 12 ثانیه

این ماشین دارای باک بسیار عالی می باشد که آن چنان سوخت ندارد ، و همچنین نیاز نیست که هر روز باک ماشین خود را پر کنید ، می توانید هر چند روز یک بار باک ماشین را پر کنید . این ماشین موتور بسیار خوبی را دارد و همچنین حجم موتور خوبی  هم دارد . این ماشین با توجه به مشخصات فنی اش بهترین ماشین می باشد . این ماشین دارای دو دنده می باشد که این موضوع بسیار به چشم می آید این ماشین از 5 دنده دستی برخوردار می باشد که این موضوع بسیار اهمیت دارد و باعث جذب مشتری می شود . این ماشین آنچنان وزنی دارد و بسیار زیبا می باشد .

امنیت ماشین  تویوتا سوپرا چگونه می باشد ؟

این ماشین از امنیت بسیار خوب و بالایی برخوردار می باشد که امنیت این ماشین حرف اول را می زند . که این 5 ستاره باعث معروف شدن بیشتر این ماشین می باشد . همچنین این ماشین در ازمونی نیز توانسته از 4 ستاره ایمنی را از یورو انکپ دریافت کند .

این ماشین در برابر حوادث و تصادفات عملکرد آنچنان خوبی را ندارد و اگر تصادفی پیش بی آید ، این ماشین جمع می شود . این ماشین توانسته است ستاره بگیرد ولی در مقابل حوادث و تصادفات عملکرد خوبی را ندارد .

این ماشین دارای نکات منفی می باشد که شامل موارد زیر می باشد :

1- فرمان پلاستیکی : این ماشین فرمان بسیار ضعیفی دارد که اگر خیلی زیاد به این ماشین فشار بی آید ، زود خراب می شود و باید هزینه زیادی بدهید تا فرمان ماشین شما را درست کنند . فرمان این ماشین پلاستیکی می باشد و از پلاستیکی بسیار ضعیفی استفاده شده است .

2- لوازم یدکی گران قیمت : این ماشین از لوازم یدکی گران قیمتی برخوردار می باشد . که اگر یکی از فرمان های یدکی این ماشین خراب شود ، شما باید هزینه زیادی بدهید تا آن را بخرید . این ماشین بسیار بی کیفیت می باشد ولی لوازم گرانی دارد .

همچنین بخوانید:  بررسی تخصصی خودرو رنو سیمبل + راهنمای خرید و نقد آن

3- استهلاک بالا : این ماشین از استهلاک بالایی برخوردار می باشد و خیلی طول می کشید تا ظاهر این ماشین خراب شود ، ولی داخل کابین این ماشین خیلی زود خراب خواهد شد .

4- کیفیت ساخت پایین : این ماشین از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است و اگر این ماشین تصادف کند ، هزینه سنگینی را روی دست می گذارد و این ماشین جمع می شود . همان گونه که در بالا نیز گفته شد این ماشین فرمانی پلاستیکی و بی کفیتی دارد .

تویوتا سوپرا

این ماشین دارای نکات مثبت نیز می باشد که شامل موارد زیر می باشد .

1- فضای مناسب سرنشینان خودرو : این ماشین دارای ظاهری کوچک می باشد ولی کابین بزرگی دارد که وقتی افراد سوار این ماشین می شوند ، جای پا دارد و در مسافت های زیاد خسته نخواهید شد . همچنین این ماشین از ارگونومی بسیار خوبی برخوردار می باشد .

2- امکانات رفاهی : این ماشین دارای امکانات رفاهی خوبی می باشد . درست است که از کیفیت پایینی برخوردار می باشد ولی امکانات رفاهی زیادی دارد .

3- پیشرانه توانمند : این ماشین از بهترین و عالی ترین پیشرانه برخورد کرد که این موضوع یکی از مهم ترین ویژگی های مهم این ماشین می باشد .

5  نکته ای که باید به آن توجه کنید ؟

1- مسابقات واقعی : این ماشین برای مسابقات ماشین رانی مناسب می باشد و از این ماشین برای این مسابقات استفاده می شود و مناسب مسافت های طولانی نمی باشد . این ماشین را می توانید داخل شهر ببرید ولی اگر بیرون از شهر ببرید ، دچار مشکل می شوید .

2- فرمان سوپرا : این ماشین از فرمان سوپرا الکترونیکی برخوردار می باشد که این نوع فرمان ها کابلی و یا ترمزی نمی باشد و به کابلی نیز وصل نشده است .

3- هدایت گشتاور فعال : سوپرا دارای سیستم هدایت گشتاوری فعال خواهد بود . سوپرا دارای دیفرانسیل فعال خواهد بود .

4- چرا سوپرا فاقد ترانس اکسل عقب است ؟

سوپرای جدید ترانس اکسل عقب نخواهد داشت . در این طراحی به جای اینکه گیر بکس در عقب پیشرانه قرار بگیرد درست در جلوی چرغ های عقب به دیفرانسیل و اکسل ها متصل می شود .

5- توازن وزنی فوق العاده عالی

این ماشین دارای وزنی 50 / 50 می باشد . این ماشین دارای وزنی بسیار خوب و سبکی می باشد . این ماشین ماشینی اسپرت می باشد . این ماشین دارای 4 سیلندر می باشد .

مقایسه ماشین تویوتا سوپرا با سوزوکی کیزاشی

1- تویوتا سوپرا

کیفیت سوار : 10

خدمات پس از فروش : 9

طراحی : 10

امکانات رفاهی : 7

ویژگی های فنی : 8

ارزش خرید : 8

2- سوزوکی کیزاشی

کیفیت سواری : 10

خدمات پس از فروش : 8

طراحی : 9

امکانات رفاهی : 9

ویژگی های فنی : 9

ارزش خرید : 8

در ماشین تویوتا سوپرا و سوزوکی کیزاشی کیفیت سواری 10 می باشد رانندگی با این ماشین ها بسیار لذت بخش و راحت می شود . رانندگی با این ماشین باعث می شود که راننده در هنگام رانندگی خسته نمی شود و همچنین صندلی های این ماشین از بهترین کیفیت می باشد و راننده و سرنشینان را اذیت نمی کند .

همچنین بخوانید:  بررسی کامل مشخصات فنی و معرفی پورشه ماکان

در ماشین تویوتا سوپرا خدمات پس از فروش 9 بوده و همچنین در سوزوکی کیزاشی نیز 9  می باشد که از نظر خدمات ماشین تویوتا سوپرا بهترین خدمات را دارد و در این مورد باید گفت که خدمات پس از فروش ماشین تویوتا سوپرا بهتر از ماشین سوزکی کیزاشی می باشد .

طراحی ماشین هیوندای ورنا 10 بوده  و سوزوکی کیزاشی نیز 9 می باشد و طراحان ماشین هیوندا ورنا  حرفه ای بوده است و اگر از امتیاز این ماشین   یعنی سوزوکی کیزاشی 9 می باشد و 10 نمی باشد ، حتما در طراحی ایرادی داشته است . طراحی ماشین تویوتا سوپرا و سوزوکی کیزاشی  بسیار زیبا می باشد و باعث جذب مشتری می شود و همچنین باید اضافه کرد ماشین تویوتا سوپرا و سوزوکی کیزاشی به رنگ مشکی اسپرت می باشد .

امکانات رفاهی این ماشین تویوتا سوپرا 10 بوده و سوزوکی کیزاشی از 10 امتیاز 9 می باشد . امکانات رفاهی این دو ماشین عالی می باشد و باعث جذب مشتری می شود . اگر این ماشین یعنی تویوتا سوپرا نتوانسته است که امتیاز 10 را بگیرد ، حتما ایراد یا مشکلی را در امکانات رفاهی خود داشته است . هر دو این ماشین دارای باک خوب و موتور بسیار قوی را دارد که می توانید با این ماشین ها هر چقدر که خواستید ، با سرعت بروید .

ویژگی های ماشین تویوتا سوپرا 8 بوده و در ماشین  سوزوکی کیزاشی 9 می باشد . پس به این نتیجه می رسیم که ویژگی های ماشین سوزوکی کیزاشی بهتر از ماشین تویوتا سوپرا می باشد . ویژگی های که ماشین تویوتا سوپرا و مدل های دیگر آن دارد ، سوزوکی کیزاشی ندارد . پس توصیه می شود که ماشین سوزوکی کیزاشی  را خریداری کنید . ماشین سوزوکی کیزاشی  بهترین ویژگی ها را دارد و درمورد مدل های دیگر این ماشین هم همین موضوع صدق می دهد .

ارزش خرید ماشین تویوتا سوپرا 8  بوده و درماشین سوزوکی کیزاشی هم همین گونه می باشد . پس به این نتیجه می رسیم که ماشین تویوتا سوپرا  و سوزوکی کیزاشی و دیگر نسل هایشان بهتر بوده است و همچنین ارزش خریدن نیز دارند ، پس توصیه می شود که اگر قصد خریدن ماشین دارید ، یا ماشین تویوتا سوپرا و یا از ماشین سوزوکی کیزاشی  خریداری کنید .

رانندگی با ماشین تویوتا سوپرا بسیار راحت می باشد و راننده و سرنشین هایش اصلا خسته نمی شوند و همچنین باید اضافه کرد که رانندگی با این ماشین بسیار راحت و لذت بخش می باشد . پس توصیه می شود که اول درباره ماشین تویوتا سوپرا کرده و اگر از این ماشین خوشتان نیامد سراغ ماشین دیگری بروید .

ویژگی های ماشین تویوتا سوپرا

1- ساعت دیجیتال

2- فرمان هیدرولیک

3- اهرم باز کننده درب باک

4- صندلی پارچه ای

5- فرمان سه پره

6- صفحه نمایش اطلاعات

7- سرعت سنج

8- تهویه هوا ( کولر و بخاری )

9- رادیو کاست + دو بلند گو

10- گل گیر عقب و جلو

11- قلاب بکسل جلو

12- برف پاک کن تناوبی

13- گریل رنگی جلو و دستگیره کرومی

14- ترمز ABS

15- 2 عدد ایربگ

16- فرمان بششکن برقی

17- ورود بدون کلید

18- قفل برقی

19- امکانات ویژه

20- شیشه های برقی

دیگر نکات منفی تویوتا سوپرا

1- فرمان پذیری دقیق

2- چابکی سواری

3- پایدار مناسب

4- استهلاک کم قطعات

5- کشش عالی پیشرانخ با توجه به کاربری

6- قیمت بالا که بیشتر جنبه لوکس پیدا کرده است

7- نیاز داشتن به میدان زیاد برای دور زدن

8- مصرف سوخت بسیار بالا که روزانه باید از بنزین فراوان استفاده کرد

9- کابین با طراحی ساده و کسل کننده

تویوتا سوپرا

 

منبع : magcars.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا