خودرو

معرفی کامل تیگو 7 + معایب و مزایا

Rate this post

معرفی کامل تیگو 7 + معایب و مزایا

ما در این نوشته به معرفی کامل تیگو 7 خواهیم پرداخت و مزایا و معایب آن را خواهیم گفت. بزرگ ترین صنایع و تولید و عرضه ماشین در جهان و کشور های دیگر در چین می باشد . کشورچین نسبت به کشور های دیگر بزرگترین سازنده خودرو و صادر کننده در جهان است . این شرکت و کشور توانسته معروفیت و مشهوریت در تمام دنیا کسب کند و نام این کشور بر سر زبان شرکت های خودرو سازی در جهان می باشد . رشد فروشی که چین توانسته در تولید خودرو ها داشته باشد به لطف کشور هایی همچون ایران ، آفریقای مرکزی ، آسیای جنوبی ، آمریکای جنوبی بوده است . نرخ رشد در این کشور ها نسبت به سال قبل بیشتر می شود ، و هرساله  مدل های زیادی وارد بازار ها داخلی و خارجی می شود و فعالیت آن ها از سال قبل بیشتر می شود .

پیشنهاد می کنیم که در این خواندنی تا پایان با نیوان تک همراه باشید.

 

در ایران برند های وجود دارد ، آن برند ها مدیران خودرو و کرمان موتور می باشد که توانسته است از 11 سال پیش چینی ها با ایران همکاری داشته باشند . یکی از مهم ترین هدف شرکت خودرو سازی چین این است که ماشین های خود را در مارکت داخلی ایران به فروش برساند . در ادامه می خواهیم درباره ماشین تیگو 7 صحبت کنیم و نقاط ضعف و قوت آن را به شما بگوییم . در ایران ماشینی به نام تیگو 7 تازه وارد شده است که استقبال خوبی از آن ده است . می خواهیم 7 دلیل اینکه چرا توصیه نمی شود از این ماشین استفاده کرد یا خرید کرد را به شما بگوییم که در هنگام خرید راحت تر تصمیم بگیرید . همچنین باید گفت که این ماشین توسط مدیران خودرو نماینده رسمی دارد و شریک تجاری آن چین می باشد و نام شریک تجاری آن چینی چری است .

7 دلیل که اینکه چرا نباید تیگو 7 را بخریم ؟

1- قیمت

یکی از مهم ترین علت نخریدن این ماشین قیمتش است . تیگو 7 در ایران 130 میلیون تومان است و به صورت فول آپشن عرضه می شود . که کارشناسان می گویند که این ماشین اصلا این مبلغ ارزش ندارد و ارزش آن بسیار کمتر است . این با ماشین های رقبای خود در یک قیمت است که برابر با 120 الی 145 میلیون تومان است که اکثر مردم می گویند این ماشین غیر چینی می باشد در صورتی که این گونه نمی باشد . این قیمت گذاری در بازار داخلی ایران بسیار اشتباه و نادرست بوده است و می توان گفت که خیلی زود دچار شکست می شود .

همچنین بخوانید:  نخستین شاسی بلند فراری ، بررسی مشخصات فنی و قیمت آن

2- عدم موفقیت در بازار دسته دوم

این ماشین مانند ماشین های چینی دیگر ، مردم اکثر جامعه این خودرو را یعنی تیگو 7 را درجه کیفی متوسط و همچنین غیر قابل اعتماد می دانند و همین موضوع باعث شده خودرو های کار کرد در بازار نسبت به خودرو های صفر کیلو متر افت قیمت پیدا کند و فروش بدی را به دنبال داشته باشد .

این گونه باید گفت ذهنیت یک فرد برای خرید یک خودرو چینی به 2 قسمت تقسیم می شود . در قسمت اول باید گفت که اکثر مشتریان قبول دارند که خودرو های چینی که وارد ایران می شود ، از طریق شرکت های خصوصی و دولتی وارد شده است و از کیفیت بالایی برخوردار است و می توانند به آن ها اعتماد کنند و آن را خریداری کنند . در قسمت دوم نیز باید گفت که اکثر افراد خودرو های چینی که وارد می شوند را بی کیفیت می دانند و عمر طولانی نخواهد داشت و ارزش خریدن را ندارد و از خرید آن صرف نظر می کنند و به یک ماشین دیگر روی می آوردند .

3- میزان کیفیت و عملکرد خودرو در جاده ها و پیچ ها

یکی دیگر از نقاط ضعف این ماشین و منصرف کردن مشتری بی کیفیت بودن آن و عملکرد ضعیف آن می باشد . با اعلام قیمت این ماشین که حتی ارزش این قیمت را ندارد ، در حال حاضر و از نظر قیمت با ماشین هایی همچون رنو کیچر ، سانگ یانگ تیوولی ( ارزان است ) و سوزکی گرند ویتارا رقابت دارد . همچنین باید گفت که این ماشین در پیچ های خارج شهر بسیار ضعیف است و عملکرد خوبی را ندارد و همچنین در سر پیچ ها خیلی خشک است . ( اکثر مواقع پیج بودن فرمان نیز معلوم و احساس می شود . )

یکی دیگر از نقاط ضعف این ماشین ، ترمزش است که نسبت به رقیب های خود بسیار ضعیف است و وقتی سرعت بالا می رود کنترل کردن آن سخت می باشد . این نقاط ضعف باعث شده است که این ماشین آنچنان طرفدار نداشته باشند و افراد هنگام خرید ، از خرید کردن این ماشین صرفه نظر کنند .

4- پیشرانه ضعیف تر در مقابل رقبا

تیگو 7 که در حال حاضر در ایران است 1.5 لیتر پیشرانه مجهز به مولد های توان بخش توربو می باشد و همین مدل در حال عرضه به تمام نقاط جهان می باشد . تیگو 7 قدرت اسب بخارش 147 می باشد که آنچنان خوب نمی باشد . و شتاب آن از صفر تا 100 ، 11 ثانیه می باشد که این قدرت به چرخ های جلو وارد شده و ماشین شروع به حرکت می کنند .  تیگو 7 ماشینی دیفرانسیل جلو است . اما در نزدیکی این ماشین ماشین هایی همچون سوزوکی گرند ویتارا می باشد ، که نسبت به تیگو 7 طرفدار زیادی دارد و برند معتبرتری می باشد .

این ماشین حدودا 139 الی 141 میلیون تومان است این ماشین در ایران با پیشرانه 2.4 لیتری عرضه شده است . این ماشین قدرت اسب بخارش 169 است که به 4 چرخ ها این نیرو وارد شده وحرکت می کنند . همچنین این ماشین دو دیقرانسیل می باشد .

همچنین بخوانید:  مشخصات فنی خودرو بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS + مزایا و معایب

می توان به ماشین دیگری ، مثل جک اس 5 اشاره کرد ، این ماشین با اتومات در بازار بوده و قیمت آن 97 میلیون تومان است . این ماشین با پیشرانه 2.0 لیتر در بازار بوده و همچنین قدرت اسب بخارش 174 است و این ماشین قیمت کمتری دارد ولی قدرت اسب بخارش بیشتر است ولی در ماشین تیگو 7 این گونه نمی باشد این ماشین قیمت بالایی دارد ولی قدرت اسب بخار پایینی دارد . و یک ماشین دیگر که نامش هایما S7  ، قیمتش 98 میلیون تومان بوده و قدرت اسب بخارش نسبت به تیگو 7 بیشتر می باشد ( قدرت اسب بخار هایما 170 است ) و نسبت به قدرتش قیمت کمتری دارد ، ولی تیگو 7 این گونه نیست .

5- طراحی داخلی

یکی دیگر از نقاط ضعف این ماشین ، طراحی داخلی بسیار ساده و آنچنان جذاب نمی باشد ، که این ضعف باعث شده است که مشتریان این ماشین از خریدن آن صرف نظر کند . این ماشین کابین و داخلی ساده دارد و همچنین کابین آن تکرای است و از روی ماشین های دیگر تقلید شده است . کارشناسان می گویند که این ماشین کابینی بی کیفیت و ساختار آن هماهنگ نمی باشد ، همچنین ایمنی کافی را ندارد . و اکثر افراد بعد از اینکه یه مدت از این ماشین استفاده کردند ، دچار تغییر و عوض شدن رنگ کابین و صندلی ها می شوند .

قیمت گذاری این ماشین بسیار غیر منطقی بوده است و با مقایسه با رقیب های دیگر خود همچون تیوولی و پژو 2008 کیفیت بهتر و کابین زیبایی دارد و قیمت آن نسبت به ویژگی آن بسیار کم می باشد ، ولی در مورد ماشین تیگو 7 این گونه نمی باشد .

6- آپشن های کم تر

یکی از دلایلی که مردم از ماشین های چینی استفاده و یا خرید می کنند ، داشتن آپشن های بالایی می باشد که بیشتر بخاطر آن ها پول بیشتری نیز پرداخت می کنند . و به دنبال ماشین گران تر در بازار چین می باشد ، که پیشرفته تر و تجهیزات بیشتری داشته باشد . خودرو های کرده قیمتش بالای 200 میلیون تومان می باشد ، ولی امکانات و تجهیزات بیشتری نسبت به ماشینن های چینی دارند .

مقایسه ماشین تیگو 7 با توسان و اسپورتیج جدید که هر دو این ماشین زیر 200 میلیون هستند و همچنین از ماشین تیگو 7 موفق تر و بهتر و همچنین معروف تر است و طرفدار زیادی نیز دارند . ماشین  تیگو 7 امکاناتی همچون سرد کن صندلی ، گرم کن فرمان ، اتوهلد ، پارک خودکار ، ایربگ ها کم تر را ندارد و فول آپشن نمی باشد . و حتی تک دیفرانسیل است . این ماشین بیشتر امکانات و ایمنی را ندارند و قیمت بالایی نیز دارد .

7- مقایسه با رقبا

چری تیگو 7 یک محصول جدید برای داخل کشور است ، و نمی توان گفت بگوییم در آینده این ماشین چگونه عملکرد خواهد کرد و امکان دارد طرفداران این ماشسن نسبت به قبل کمتر شود . قیمت این ماشین 120 الی 140 تومان می باشد که نسبت به ماشین هایی همچون نیسان جوک اسکای پک ، رنو کیچر ، سانگ یانگ تیوولی و سوزوکی گرند ویتارا قیمت بالایی دارد و کیفیت پایین تری نیز دارد ولی ماشین های گفته شده قیمت کمتری ولی کیفیت بالا و خوبی دارد . تیگو 7 قیمتش غیر منطقی بوده و نسبت به ماشین های گفته آنچنان طرفدار ندارد و امکان دارد در 2 الی 3 سال آینده دچار شکست شود .

همچنین بخوانید:  مشخصات فنی خودرو نیسان GT-R مدل 2020؛ آخرین نسل گودزیلا

 

7 دلیل که اینکه چرا این خودرو را بخریم ؟

1- کراس اوور واقعی

این ماشین در بین محصولات چینی یافت می شود و دلیل اینکه به آن کراس می گویند این می باشد که تغییراتی بر روی هاچ بک اضافه شده است این ماشین را به کراس اور تغییر داده است . اما این یعنی چری تیگو 7 بخاطر قد خوبش و قامتی که دارد ، یک کراس اور حساب می شود . این ماشین سیستم چهار چرخ متحرک ندارد و یکی دیگر از دلایل گذاشتن نام کراس اور این می باشد .

2- ظاهری جذاب

شرکت چری چین به علت داشتن طراحان حرفه ای و عالی ، و این طراحان ظاهری زیبا برای ماشین ها طراحی می کنند . همین طراحان باعث شده است تیگو 7 ساختار شگن عالی داشته باشد و برای تولید ماشین اقدام شود . در بین ماشین های چینی ، تیگو 7 ظاهری زیبا و معروف تری دارد . ظاهر زیبا این ماشین یکی از علت های موفقیت این ماشین در بین مردم است .

3- کابین لوکس

طراحان در کابین این ماشین ، متریال مرغوب طراحی کرده اند و یکی از بهترین ماشین های شاسی بلند لوکس چینی می باشد . کابین این ماشین از دو رنگ طراحی شده است و همچنین برای صندلی ها از چرم استفاده شده است .

4- امکانات مناسب

این ماشین هم لوکس می باشد و هم امکانات ایمنی و رفاهی دارد که شامل آلیاژی ، چراغ های اتوماتیک ، آینه های برقی ، سانروف پانوراما ، حالات رانندگی اسپرت و اقتصادی ، کروز کنترل ، 6 بلندگو ، تهویه اتوماتیک ، وجود دوربین 360 درجه ، بلوتوث ، سیستم صوتی و تصویری می باشد . این آپشن در ماشین های تویوتا و لکسوس قابل مشاهده بود ولی الان در ماشین تیگو 7 نیز می توان دید .

5- ایمنی بالا

تیگو 7 دارای تجهیزات و ایمنی بی نظیری است . این تجهیزات شامل 6 کیسه هوا ، استفاده از فولاد سخت در نقاط حساس بدنه ماشین ، دارای کمک ترمز EBD  ، ABS  و TCS  می باشد که توانسته 5 ستاره ایمنی را از طرف موسسه استاندارد چینی بگیرد .

6- قدرت موتور بالا

چری تیگو در بین ماشین های دیگر ، توانسته قدرت خروجی بالایی را بگیرد و همچنین تولید بالایی داشته باشد . این ماشین پیشرانه 1.5 لیتری و مجهز به توربو شارژ بوده است . تولید قدرت اسب بخار این ماشین 150 است . این ماشین مهم ترین ویژگی اش قدرتش است .

7- فضای داخلی جا دار

این ماشین  طول ابعادش 4505 میلی متر و عرض ابعادش برابر 1837 میلی متر است که فضای جا دار و مناسبی دارد . همچنین باید اضافه کرد که این ماشین ، صندوقش می تواند بار 414 لیتری را تحمل کند . این موضوع یکی دیگر از ویژگی های این ماشین می باشد .

8- مدت زمان گارانتی بسیار خوب

اکثر ماشین های ایرانی و چنینی گارانتی 2 الی 3 ساله بعد از تولید دارد . ولی در مورد ماشین تیگو 7 این گونه نمی باشد و گارانتی آن 5 ساله است . و حتی این ماشین می تواند بیش از 150 کیلومتر را برود که این آپشن توسط شرکت مدیران خودرو درست شده است . این ویژگی نیز در در ماشین های کرده و ژاپنی نیز دیده می شود . این مورد نیز جز ویژگی های این ماشین می باشد .

این ماشین دارای مزایا و معایب زیادی می باشد و نسبت به ماشین های دیگر از کیفیت پایینی برخوردار است و آنچنان طرفدار ندارد و امکان دارد با این بی کیفتی و قیمت بالا تا چند سال دیگر شکست بخورد و دیگر تولید نشود .

 

منبع : magcars.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا