نرم افزار و اپلیکیشن

لینکدین چیست و چه کاربردی دارد؟

Rate this post

لینکدین چیست و چه کاربردی دارد؟ لینکدین را به‌عنوان محبوب‌ترین پلتفرم آنلاین حرفه‌ای برای جویندگان کسب و کار می‌شناسیم و احتمالا بارها نام آن را شنیده‌اید. حال در این مطلب قصد داریم که نحوه استفاده از این ابزار ارزشمند را یاد گرفته و با اینکه لینکدین چیست و چه کاربردی دارد هم آشنا شویم.

پیشنهاد می کنیم که در این خواندنی تا پایان با  مجله  تکنولوژی و علم و دانش  نیوان تک همراه باشید.

لینکدین یک پلتفرم اجتماعی است ک در آن متخصصین می‌توانند شبکه سازی کرده، شغل‌های مورد نیاز خود را جستجو کرده یا به‌عنوان فریلنسر ثبت نام کرده و مقالاتی را هم منتشر کنند.

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، با کمک سرویس LinkedIn for Business می‌توانید کارمندان و فروشندگان را بررسی و استخدام کرده و به سراغ سرنخ‌هایی از سابقه کاری آن‌ها هم رفته و بیشتری مورد ارزیابی قرار دهید.

سطوح رایگان و پرمیوم لینکدین هم ویژگی‌ها و عملکردهای متنوعی را ارائه می‌کند. شما می‌توانید عضویت خود را بر اساس نحوه استفاده از لینکدین سفارشی سازی کنید. این مقاله برای صاحبان مشاغل کوچک و متخصصین علاقه مند به استفاده از لینکدین برای ایجاد شبکه، رشد مشاغل، استخدام نامزدهای سطح بالا و به اشتراک گذاری کار خود با مخاطبین هدف کاربرد دارد.

لینکدین را به‌عنوان یک شبکه اجتماعی برای جامعه تجاری می‌توانیم یاد کنیم که در سال ۲۰۰۲ تاسیس شده است. این وب سایت مکانی برای متخصصین جهت ارتباط با همکاران قبلی و فعلی بوده و می‌توانید ارتباطات اجتماعی خود را با کمک آن بالا ببرید.

لینکدین چیست


لینکدین چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

شبکه سازی در صنعت کاری خود را می‌توانید با کمک لینکدین انجام دهید. بحث‌های خود پیرامون ایده‌های تجاری را به این پلتفرم انتقال داده و به جستجوی شغلی و استخدام‌های جدید بپردازید.

 

کاربران لینکدین می‌توانند پروفایل‌های حرفه‌ای و رزومه مانندی ایجاد کرده و به سایر اعضای سایت این امکان را دهند که درباره سابقه کسب و کاری خودشان، زمینه‌های تخصص و عضویت در سازمان‌های توسعه حرفه‌ای اطلاعات بیشتری کسب کنند. حتی کارکنان شرکت‌های بزرگی مانند اپل و گوگل هم حساب‌های کاری خودشان را در این شبکه ایجاد کرده و آن را آپدیت می‌کنند.

هنگامی که کاربران یک پروفایل در این شبکه ایجاد می‌کنند، می‌توانند کاربران دیگری را هم به شبکه خود اضافه کنند. پروفایل‌ها شامل آپدیت وضعیت بوده و افراد در شبکه کاربری خواهند دانست که شما روی چه چیزی کار کرده و چه مدتی مشغول پروژه مورد نظر هستید. قابلیتی هم وجود دارد که کاربران ثبت نام نکرده در سایت هم می‌توانند بخشی از پروفایل عمومی کاربر را مشاهده کنند.

 

پروفایل‌های کسب و کار لینکدین برای سازمان‌هایی است که به دنبال استخدام، تولید رزومه، رشد و بازاریابی کسب و کار خود و موارد مشابه دیگر هستند. لینکدین راه حل‌ها و منابعی را هم برای مشاغل در هر ابعادی ارائه می‌کند.

لینکدین چیست

ویژگی‌های اصلی لینکدین

پلتفرم لینکدین دارای ویژگی‌ها و راه حل‌های متعددی برای افراد و مشاغل است، اما بهتر است که بیشتر در مورد ویژگی‌های اصلی آن هم صحبت داشته باشیم. اولین ویژگی آن، امکان حفظ ارتباط است.

 

با جستجوی افراد در لینکدین می‌توانید از تغییر شغل آن‌ها آگاه شده و با فرصت‌های جدیدی که دنبال می‌کنند، آشنا شوید. لینکدین به کاربران این امکان را می‌دهد که از محل کار افراد در شبکه‌ای حرفه‌ای آشنا شده و حتی نحوه تماس افراد و کارفرمایان دیگر با خودشان را نیز آپدیت کنند.

همچنین بخوانید:  آموزش طلایی بازیابی رمز اینستاگرام

دومین نکته مهم، امکان دریافت کمک است. زمانی که شبکه مخاطبین کاربر نمی‌تواند به حل مشکل تجاری فرد مورد نظر کمک کند، گروه‌های لینکدین به کاربر کمک می‌کنند تا از طریق معرف‌های قابل اعتماد، بتوانند با کارشناسان ارتباط برقرار کنند.

جستجوی شغلی هم از طریق لینکدین امکان پذیر شده است. ویژگی «Searching for Jobs» به کاربران این امکان را می‌دهد تا به هزاران لیست استخدام دسترسی داشته باشید. گزینه‌هایی برای پر کردن فرم هم وجود دارد که مستقیما از طریق سایت در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 

برنامه و پروفایل لینکدین کاربر مستقیما به کارفرمایان بالقوه ارسال شده و در صورت فراهم بودن شرایط در شما، استخدام انجام خواهد شد. برای استخدام کارمندان جدید هم می‌توانید از این سایت اقدام کنید. مدیران استخدام می‌توانند از لینکدین برای پیدا کردن نامزدهایی با مهارت‌های شغلی مورد تقاضا بهره برده و تجربه خوبی را هم در این راستا کسب کنید.

لینکدین چیست

ویژگی‌های نسخه Personal لینکدین

وقتی که به‌عنوان یک تازه‌کار با لینکدین کار می‌کنید، به راحتی می‌توانید برخی از ویژگی‌های ارزشمند آن را داشته باشید. ابتدا باید یک پروفایل ایجاد کرده و آن را به‌عنوان رزومه حرفه‌ای خود در نظر بگیرید. از این بخش می‌توانید پست‌های وبلاگی خود را منتشر کرده، نظرات خود را درباره مقالات به اشتراک گذاشته و به گروه‌های لینکدین بپیوندید.

 

حتی می‌توانید مشاغلی را جستجو کرده یا به‌عنوان یک فریلنسر در سایت ثبت نام کنید. با استفاده از سرویس LinkedIn Pulse هم می‌توانید مقالات پیرامون رهبری فکری یا آپدیت‌های وضعیت را برای کسب شهرت بیشتر در میان همتایان خود در این صنعت پست کنید.

این سرویس جمع آوری اخبار، مقالات با کیفیت بالا از رسانه‌های اصلی و همچنین پست‌های کاربران لینکدین را جمع آوری می‌کند. همچنین، شما می‌توانید از همکاران، مشتریان و کارفرمایان هم برای تایید مهارت در لینکدین نظر دریافت کنید. این تاییدیه‌ها به‌عنوان توصیه‌هایی برای کارفرمایان بالقوه عل می‌کند.

شما روی آن‌چیزی که به اشتراک می‌گذارید، کنترل کامل خواهید داشت. حال نوبت آن رسیده است که لینکدین را از دیدگاه کسب و کارهای حرفه‌ای بررسی کنیم.

لینکدین چیست

آشنایی با نسخه Business لینکدین

لینکدین نسخه‌ای به‌نام LinkedIn for Business هم دارد که به شما امکان می‌دهد تا یک پروفایل تجاری برای سازمان خود ایجاد کنید. از این بخش، می‌توانید آگهی‌های شغلی ایجاد کرده و در پروفایل کاربران هم جستجو کنید.

 

به این ترتیب، در مورد مشتریان و فروشندگان بالقوه هم اطلاعاتی را کسب خواهید کرد و موارد دیگر هم قابل اشتراک گذاری خواهد بود. اینکه لینکدین چیست و چه گستره‌ای را پوشش می‌دهد، با نسخه Business بیشتر برای‌مان عیان می‌شود. لینکدین یک پلتفرم عظیم است که به بازاریابی، به ویژه برای کسب و کارهای B2B دسترسی دارد.

در سال ۲۰۱۶، مایکروسافت که برای مدت‌ها سرویس‌هایی را برای کاربران نسخه بیزینس این پلتفرم ارائه می‌داد، لینکدین را خریداری کرد. از آن‌جایی که لینکدین برای حرفه‌ ای‌ها ساخته شده است، می‌توانیم آن را یک پلتفرم عالی برای نسل پیشرو بدانیم.

شما می‌توانید مشتریان بالقوه را بر اساس صنعت، شرکت، عنوان شغلی و موارد دیگر هدف قرار دهید تا به افرادی که برای کسب و کار شما اهمیت می‌دهند، دسترسی پیدا کنید.

لینکدین چیست

آیا لینکدین رایگان است؟

لینکدین برای عضویت اولیه هیچ هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌کند، اما گزینه‌ های‌تان محدود خواهد بود. شما تنها می‌توانید برای افرادی که در شبکه خودتان حضور دارند، پیام ارسال کنید و به اطلاعات محدودی در پنج نفر آخری که پروفایل شما را مشاهده کرده‌اند، دسترسی خواهید داشت.

 

جستجوی افراد در لینکدین هم تنها به ۱۰۰ مورد محدود بوده و نمی‌توانید جستجوی پیشرفته‌تری در این شبکه داشته باشید. با این حال، عضویت رایگان لینکدین این مزیت را هم برای شما خواهد داشت که در میان همتایان حرفه‌ای خود قرار بگیرد.

همچنین بخوانید:  آموزش دیلیت اکانت واتساپ در اندروید، iOS و KaiOS

یک پروفایل کاربری رایگان لینکدین به شما این امکان ار می‌دهد که نمونه کارها و رزومه خود را ساخته، افراد به شبکه حرفه‌ای خود اضافه کرده و به گروه‌ها بپیوندید. امکان ایجاد پست‌های وبلاگ هم برای شما در چنین شرایطی وجود دارد.

چگونه در لینکدین دیده شویم

عضویت رایگان لینکدین یک راه عالی برای مبتدیان است تا بتوانند مخاطبین حرفه‌ای گسترده را با رزومه کاری خودشان آشنا کنند. اما شما می‌توانید از لینکدین پرمیوم (حرفه‌ای) هم بهره برده و بیشتر دیده شوید. اگر به دنبال ویژگی‌های قوی‌تری هستید، باید از LinkedIn Premium استفاده کنید.

ارتقا به این نسخه به شما امکان می‌دهد تا نتایج جستجوی بیشتری را فراتر از ۱۰۰ مورد پیش فرض تماشا کرده و حتی بیش از سه جستجویی که با پروفایل رایگان خود می‌توانستید، ذخیره کنید. پروفایل‌های پرمیوم برای مشاغلی که می‌خواهند چندین پروفایل را از طریق یک داشبورد متمرکز سازماندهی کنند، عالی‌ترین گزینه است.

 

با یک حساب پرمیوم، می‌توانید همه افرادی که پروفایل شما را در ۹۰ روز گذشته تماشا کرده‌اند را ببینید. یک عضو نسخه پرمیوم، می‌تواند از هر کاربر دیگری بدون هیچ گونه هزینه اضافی، پیام‌هایی را دریافت کرده یا پیامی به آن‌ها ارسال کنید. این نوع حساب، گزینه‌های پولی هم دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

لینکدین چیست

گزینه‌های پولی لینکدین پرمیوم

سرویس LinkedIn Premium یک سیستم چهار لایه است که شامل مشاغل برتر (Premium Career)، کسب و کارهای برتر (Premium Business)، ردیابی فروش حرفه‌ای (Sales Navigator Professional) و حالت استخدام کننده لایت (Recruiter Lite) خواهد بود.

 

هر کدام از این گزینه‌ها دارای محدودیت‌های متفاوتی هستند، اما همه ابزارهای لازم برای کمک به کسب و کار شما را ارائه می‌کنند و برای رفع نیازهای‌تان کافی خواهند بود. در ادامه هر کدام از این گزینه‌ها و هزینه‌ای که برای خریدشان نیاز دارید را معرفی می‌کنیم.

حالت Premium Career

برای فعال کردن این حالت باید ۲۹.۹۹ دلار در ماه پرداخت کنید. با این کار، می‌توانید پنج InMail داشته باشید که امکان پیام به افراد خارج از شرکت‌تان را فراهم می‌کند. دسترسی به ویدیوهای آموزشی درخواستی و اطلاعات بیشتری از متقاضیان کار نیز برای‌تان فراهم می‌شود.

لینکدین چیست

حالت Business Career

این حالت هم ۵۹.۹۹ دلار در ماه هزینه دارد و اطلاعات بیشتری در مورد مشاغل در اختیار شما می‌گذارد. همچنین می‌توانید در ماه به ۱۵ پیام InMail دسترسی داشته باشید. جستجوهای نامحدود برای افراد جویای کار را ینز می‌توانید در این سرویس داشته باشید.

 

حالت Sales Navigator

سه سطح حساب از این وجود دارد که Core، Advanced Plus و Advanced نام دارند. سطح اصلی آن که همان Core است، ۷۹.۹۹ در ماه یا ۹۵۹.۸۸ دلار در سال هزینه به همراه دارد. این گزینه دارای قابلیت‌های پیشرفته جستجوی سریع بوده و شرکت‌ها می‌توانند روند استخدام خود را سریع‌تر کنند.

نوتیفیکیشن‌هایی در مورد پیدا شدن کارفرما یا فریلنسر هم ارائه شده و می‌توانید اعلان‌هایی برای حساب کاربری خود هم داشته باشید. توانایی فهرست‌های سفارشی هم در این طرح فراهم می‌شود. حالت دوم Advanced هم ۱۲۹ دلار در ماه یا سالانه ۱۵۰۰ دلار هزینه به همراه دارد. با این طرح، امکان اشتراک گذاری محتوا و پیگیری تعامل کاربران دیگر را خواهید داشت.

 

می‌توانید معرفی نامه‌های لینکدین که «warm» نام دارد را هم از هم‌ تیمی‌های خود دریافت کنید. سطح Advanced Plus تنها توسط تماس با لینکدین ارائه می‌شود و شامل ادغامی از سطح Advanced و برخی از قابلیت‌های اضافی است.

لینکدین چیست

حالت Recruiter Lite

این بالاترین سطح اشتراکی لینکدین است و باید ۱۳۹.۹۹ دلار در ماه یا ۱۴۲۸ دلار در سال هزینه پرداخت کنید. با این سیستم، به ابزارها و پروژه‌های جستجو دسترسی داشته و می‌توانید استخدام‌های متعدد را تجربه کنید. شما همچنین به ۳۰ عدد پیام از نوع InMail هم دسترسی خواهید داشت.

همچنین بخوانید:  چگونه در تلگرام تبلیغ کنیم؟‌ تمام نکات ریز و درشت تبلیغات تلگرامی

 

گروه‌های لینکدین

گروه‌های لینکدین به کاربران کمک می‌کنند تا با دیگران در همان صنعت تعامل داشته و حتی شبکه کلی خودشان را راه بیندازند. گروه‌ها فرصت‌هایی را برای پرسیدن سوال، ایجاد روابط و شرکت در گفتگوها خواهند داشت و می‌توانند در مورد برند و جایگاه حرفه‌ای هر کاربر هم صحبت کنند. گروه‌های لینکدین فضاهای خصوصی برای مشاهده، ارسال پست و نظر دادن در مورد مکالمات با سایر اعضای گروه را فراهم می‌کنند.

فقط کسانی که به گروه دعوت شده باشند، می‌توانند پست‌ها را دیده و با دیگر کاربران تعامل داشته باشند. هر گروه می‌تواند پارامترهای خاصی را برای پذیرش تعیین کند. علاوه بر این، کاربران در همان گروه می‌توانند برای شروع چت هم پیام ارسال کنند.

لینکدین چیست

برخی سوالات شما

در این بخش قصد داریم که به برخی از مهم‌ترین سوالات شما پاسخ داده و در موردشان صحبت کنیم. این سوالات کمک می‌کند که تجربه کاری بهتری با پلتفرم لینکدین داشته باشید.

آدرس لینکدین چیست و چگونه می‌توانیم حساب کاربری‌مان را ایجاد کنیم؟

با اتصال به سایت www.linkedin.com می‌توانید به لینکدین وصل شده و پروسه ایجاد حساب کاربری در سایت را هم دنبال کنید. بیاد داشته باشید که بعد از ایجاد پروفایل، می‌توانید طرح‌های مختلف پلتفرم را هم با پرداخت هزینه آن فعال کنید.

لینکدین فیلتر است؟

بسیاری این سوال را دارند که آیا لینکدین فیلتر است؟ بررسی‌های ما نشان می‌دهد که این شبکه اجتماعی هم چند وقت همراه با سایت‌ها و پلتفرم‌های دیگر فیلتر شد. این شبکه اجتماعی محبوب طی روز اول مهر ماه ۱۴۰۱ همراه با پلتفرم‌هایی مانند گوگل پلی، اپ استور و استارلینک از دسترس کاربران ایرانی خارج شده و سپس از ۲۶ مهر ماه رفع فیلتر شد. کاربران بیشتری از تاریخ ذکر شده بدون مشکل توانسته‌اند که وارد اپلیکیشن و سایت این پلتفرم شوند و به‌طور رسمی می‌توانیم اعلام کنیم که لینکدین رفع فیلتر شده است.

لینکدین چیست

اپلیکیشن لینکدین چیست؟

لینکدین هم مانند بسیاری از پلتفرم‌هایی که به محبوبیت بالایی در جهان رسیده است، امکان دسترسی از طریق گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها را نیز فراهم می‌کند. به همین منظور می‌توانید از اپلیکیشن لینکدین در پلتفرم‌های اندروید و iOS استفاده کرده و هر جایی که هستید، از خدمات آن بهره ببرید.


سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم بدانیم که لینکدین چیست و چه کاربردی می‌تواند در جهان اینترنت و البته کسب و کار داشته باشد. علاقه‌مندان جویای کار همراه با کارفرمایان و صاحبان کسب و کارها می‌توانند از این پلتفرم برای مدیریت کارهای خود استفاده کرده و شانس‌شان برای استخدام در شرکت‌های بزرگ را تست کنند.

کارفرمایان هم می‌توانند بهترین افراد برای انجام کارهای‌شان را پیدا کرده و با آن‌ها قرارداد امضا کنند. لینکدین پلتفرم بزرگی است که توسط مایکروسافت اداره می‌شود و هنوز هم قدرت خود را حفظ کرده است.

شما هم می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما در میان گذارید. تا کنون از لینکدین استفاده کرده‌اید؟ چه تجربه‌ای از کار با این پلتفرم دارید؟ اگر بخواهید توصیه‌ای برای کسانی که برای اولین بار از لینکدین استفاده می‌کنند داشته باشید، چه می‌گویید؟ در بخش کامنت‌ها با ما در ارتباط باشید.

اپلیکیشن لینکدین چیست؟

لینکدین هم مانند بسیاری از پلتفرم‌هایی که به محبوبیت بالایی در جهان رسیده است، امکان دسترسی از طریق گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها را نیز فراهم می‌کند. به همین منظور می‌توانید از اپلیکیشن لینکدین در پلتفرم‌های اندروید و iOS استفاده کرده و هر جایی که هستید، از خدمات آن بهره ببرید.

آدرس لینکدین چیست و چگونه می‌توانیم حساب کاربری‌مان را ایجاد کنیم؟

با اتصال به سایت www.linkedin.com می‌توانید به لینکدین وصل شده و پروسه ایجاد حساب کاربری در سایت را هم دنبال کنید. بیاد داشته باشید که بعد از ایجاد پروفایل، می‌توانید طرح‌های مختلف پلتفرم را هم با پرداخت هزینه آن فعال کنید.

لینکدین فیلتر است؟

بررسی‌های ما نشان می‌دهد که این شبکه اجتماعی هم چند وقت همراه با سایت‌ها و پلتفرم‌های دیگر فیلتر شد. این شبکه اجتماعی محبوب طی روز اول مهر ماه ۱۴۰۱ همراه با پلتفرم‌هایی مانند گوگل پلی، اپ استور و استارلینک از دسترس کاربران ایرانی خارج شده و سپس از ۲۶ مهر ماه رفع فیلتر شد. کاربران بیشتری از تاریخ ذکر شده بدون مشکل توانسته‌اند که وارد اپلیکیشن و سایت این پلتفرم شوند و به‌طور رسمی می‌توانیم اعلام کنیم که لینکدین رفع فیلتر شده است.

 

منبع : meghdadit.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا